2013-06-29, Białystok
Solibad Day na Podlasiu
W sobotę 29.06.2013 r. w samym centrum Białegostoku na Rynku Kościuszki białostoczanie „poszli na żywioł”, mianowicie wytańczone zostały kroki do badmintona w rytmie tańca ludowego – klapoka.

Układ choreograficzny został poprowadzony przez Julitę Grzegorzewską, trenerkę UKS Hubal Białystok. Zachęciła ona do wspólnej zabawy uczniów Zespołu Szkół nr 6, zawodników i ich rodziców, jak również tegorocznych mistrzów Polski w kategoriach od juniora młodszego po młodzieżowca. Byli wśród nich tacy badmintoniści jak Krzysztof Jakowczuk, Karolina Janowska, Aleksander Jabłoński, czy Paulina Owczarczuk.

Wydarzenie wzbudziło również zainteresowanie przechodniów, z których część dołączyła do wspólnego „tańca badmintonowego”. Nasz debiut może nie zalicza się do doskonałych, aczkolwiek cieszymy się, że mieliśmy możliwość zorganizowania w Białymstoku takiej akcji jaką jest Solibad Day!!!

Dziękuję wszystkim przybyłym za pomoc i SAM UDZIAŁ. Myślę , że nie poprzestaniemy na tym – mamy chrapkę na zorganizowanie wspólnymi siłami kolejnej imprezy w sierpniu w celu wypromowania badmintona w naszym mieście.

Film z Solibad Day w Białymstoku można obejrzeć tutaj. Autorem filmu jest Jakub Dąbrowski, gimnazjalista Publicznego Gimnazjum nr 12, należącego do ZS nr 6 w Białymstoku. Zdjęcia zrobiła Ewa Bernacka.

Zapraszamy także do obejrzenia galerii zdjęć z wydarzeń na Facebooku Badzine Poland (Białystok i Warszawa) oraz filmu z Warszawy.

Julita Grzegorzewska, ap

© BadmintonZone.pl | zaloguj