2024-06-08, Dżakarta
Antonsen broni honoru Europy w Dżakarcie
Ostatnia nadzieja Indonezyjczyków na długo oczekiwany finał w rodzimym turnieju Indonesia Open zgasła w półfinale debla mężczyzn. Mający dramatyczny przebieg mecz (pierwszy set zakończony 29:27) Sabar Karyaman Gutama, Moh Reza Pahlevi Isfahani przegrali ze znakomitymi Malezyjczykami Man i Tee, triumfującymi niegdyś w Polish Open 2021.

Man Wei Chong i Tee Kai Wun (fot. 1) mają z kolei szansę na swój pierwszy w historii tytuł Super 1000. W finale Indonesia Open spotkają duet Liang Wei Keng, Wang Chang (Chiny, 2) — przeciwników, których nigdy nie udało się im pokonać. Na korzyść dla malezyjskiej pary w walce o międzynarodowe mistrzostwo Indonezji pracują: ich debiut w finale Super 1000 oraz duża motywacja do rewanżu po trzech przegranych z Chińczykami w ciągu ostatniego roku.

Awans debla Liang, Wang do finałów oznaczał również zakończenie wspinaczki w turniejowej drabince dla duńskiej pary Kim Astrup, Anders Skaarup Rasmussen. Honoru Danii, ale też całej Europy, będzie bronić w finale singlista Anders Antonsen, któremu udało się w ćwierćfinale zatrzymać Lahskyę Sena (Indie), a w półfinale po trzech setach pokonać obecnego mistrza świata, Tajlandczyka Kunlavuta Vitdasarna. Walka o złoto w Indonesia Open będzie rewanżem za styczniowy finał w sąsiedniej Malezji, kiedy to Antonsen zwyciężył z Shi You Qim (Chiny, 2, fot. 2).

Po trzech setach w półfinale odpadła Hiszpanka Carolina Marin, ulegając mistrzyni olimpijskiej Chen Yu Fei (Chiny, 2). O mistrzostwo Chen zagra z doskonałą An Se Young (Korea, 1, fot. 3), która jednak akurat z nią ma ujemny bilans zwycięstw, stąd można spodziewać się ciekawej i zaciętej gry singlistek.

W finale miksta zagrają jedynie chińskie pary. Z kolei o mistrzostwo gry podwójnej kobiet zagrają liderki światowego rankingu — przedstawicielki Chin i Korei Południowej.

Finały Indonesia Open będą transmitowane z polskim komentarzem na żywo na antenie Polsat Sport 2 w g. 7:00-12:00.

Otwarte mistrzostwa Indonezji w badmintonie. KAPAL API Indonesia Open 2024. 4-9 czerwca 2024. Dżakarta (Indonezja). Hala Istora Senayan. Turniej HSBC BWF World Tour Super 1000. Pula nagród: 1,3 mln dol. Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com.

Fot. Tan En En, Jnanesh Salian © BadmintonPhoto.com (live)

ap

© BadmintonZone.pl | zaloguj