2024-05-28, Białystok
Trzy złota Polaków w YONEX Polish Masters U17
W zakończonym w weekend międzynarodowym turnieju YONEX Polish Masters U17 Polacy sięgnęli po trzy złote medale.

YONEX Polish Masters U17 to Międzynarodowe Mistrzostwa Polski dla zawodników poniżej 17 roku życia. W Białymstoku wystartowało 113 badmintonistów z kilku państw Europy. Czołówkę stanowili gracze z Polski, Litwy, Estonii i Ukrainy.

W dwóch kategoriach obserwowaliśmy polskie finały. W grze podwójnej mężczyzn wygrali Paweł Kiszczyk i Damian Perkowski, którzy w walce o mistrzostwo pokonali Jakuba Dulembę i Mikołaja Krystka. Brązowe medale zdobyły dwie pary z Litwy.

W grze mieszanej również w finale spotkały się dwie polskie pary. Zwycięzcami zostali Paweł Kiszczyk i Aleksandra Wilczewska. Kiszczyk zdobył tym samym dwa złote medale. Para pokonała innych Polaków, Damiana Perkowskiego i Dominikę Bartłomiejczuk. Z kolei brązowe krążki przypadły w udziale Mikołajowi Krystkowi i Oldze Szwarnowieckiej oraz angielskiej parze Kalyan Manoj/Aahna Bhatia.

W grze podwójnej kobiet złoto wywalczyła litewska para Jore Kavaliaustaite, Jorune Salnaite, która w pojedynku finałowym pokonała Dominikę Bartłomiejczuk i Lenę Makowską. Brąz zdobyły pary z Estonii i Litwy.

W turnieju gier pojedynczych złote krążki zdobyli Polka Olga Szwarnowiecka oraz Ukrainiec Vladyslav Kunin. Szwarnowiecka pokonała w pojedynku finałowym Litwinkę Jorune Salnaite, a brązowe medale trafiły do Litwinki Jore Kavaliauskaite i Estonki Romili Vakk. Z kolei Vladyslav Kunin wygrał w finale z Anglikiem Kalyanem Manojem, a brąz zdobyli dwaj Litwini: Dominik Tankevic i Nojus Tenikaitis.

Turniejowi mistrzowskiemu towarzyszył YONEX Międzynarodowy Festiwal, w którym udział wzięło ponad 230 młodych badmintonistów w kategoriach wiekowych U9, U11, U13 i U15. 

Festiwalową rywalizację w dwóch halach Centrum Badmintona na białostockich Pietraszach wygrywali młodziutcy badmintoniści z Polski, Estonii czy Meksyku, a na podium stawali przedstawiciele Litwy, Ukrainy, Łotwy czy dalekich Malediwów, którzy po raz kolejny stawili się na białostockim festiwalu.

Partnerami tego wydarzenia były Miasto Białystok, Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego, Ministerstwo Sportu i Turystyki. Partnerem technicznym oraz sponsorem tytularnym Yonex Polska.

Zob. też Od U-9 po U-17 w Białymstoku.

Yonex Polish Masters U17 2024. 24-26 maja 2024. Białystok. Hala Zespołu Szkół Rolniczych, ul. Suchowolca 26. Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com.

Yonex Polish International Festival. 24-26 maja 2024. Białystok. Hale ZSOMS, ul. Pietrasze 29. Wyniki w serwisie pzbad.tournamentsoftware.com

Turnieje można było śledzić na żywo w livestreamingu za pośrednictwem relacji Polskiego Badmintona na kanale YouTube.

ap, mat. Organizatora

© BadmintonZone.pl | zaloguj