2024-05-11, Józefosław k. Warszawy
Węsławowicz i Baranowski ze złotem w singlu
26. Akademickie Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza w Badmintonie zakończyły się zwycięstwem Aleksandry Węsławowicz (Akademia Leona Koźmińskiego) i Kajetana Baranowskiego (Collegium Civitas Warszawa) w grach pojedynczych, a także Otylii Karbowniak i Magdaleny Łuczak (Warszawski Uniwersytet Medyczny) oraz Tomasza Buzy i Kacpra Zychowicza (Uniwersytet Warszawski) w grach podwójnych.

Zwycięzcy
otrzymali oprócz medali i upominków od organizatora także bony na sprzęt w sklepie Victor Polska.
Węsławowicz wygrała mistrzostwa (odbywające się w hali LAVO w Józefosławiu) bez straty seta, w finale pokonała Weronikę Szemplińską (WUM) 21:6 21:14. W pojedynku o brązowy medal Anna Kotlarska (UW) wygrała z Julią Szczepańską (WAT) 21:9 21:9.

Również Baranowski zwyciężył, nie tracąc ani jednego seta. W finale miał kłopoty w pierwszej partii pojedynku z Piotrem Tomaszewskim (WAT), ale złoto zapewnił sobie po wygranej 21:19 21:5. Brąz dla Jacoba Toczka (Szkoła Główna Handlowa) po zwycięstwie nad Filipem Matysiakiem (WAT) 21:16 22:20.

Karbowniak i Łuczak w finale pokonały drugą parę WUM — Aniela Gęsicka, Natalia Strzelczyk - 21:11 21:19. W meczu o trzecie miejsce zmierzyły się dla odmiany dwie pary z UW: Zuzanna Napora i Małgorzata Tłomak wygrały z Aleksandrą Kontrolewicz i Iloną Kuprewicz 21:13 21:9.

W deblu mężczyzn konkurowały ze sobą o pierwsze miejsce duety, które zwyciężyły w pierwszym i w drugim rzucie eliminacyjnym. Wspomniani wyżej Buza i Zychowicz, zwycięzcy drugiego rzutu, minimalnie pokonali najlepszy debel pierwszego rzutu — Michał Aleksandrowicz, Krzysztof Piwowarski (WAT) 17:21 23:21 21:17. Brązowy medal zdobyli Jan Opalski i Franciszek Szczepańczyk (UW) dzięki wygranej z Piotrem Góralem i Tomaszem Kraszewskim (WAT) 21:17 22:20.

Końcowa klasyfikacja
Gra pojedyncza kobiet
1. Aleksandra Węsławowicz (ALK)
2. Weronika Szemplińska (WUM)
3. Anna Kotlarska (UW)
4. Julia Szczepańska (WAT)
5. Magdalena Chorębiewska (UW)
6. Bogumiła Przybyła (WAT)
7. Barbara Romecka (Akademia Finansów i Biznesu Vistula)
8. Khaoula Semmoumy (Vistula)
9. Victoria Wojciechowicz (SGH)
10. Joanna Grzybek (Politechnika Warszawska)

Gra pojedyncza mężczyzn
1. Kajetan Baranowski (CC)
2. Piotr Tomaszewski (WAT)
3. Jacob Toczek (SGH)
4. Filip Matysiak (WAT)
5. Mohit (Vistula)
6. Dawid Zdanowicz (SGH)
7. Karol Szempliński (PW)
8. Jakub Pawlewicz (UW)
9. Jakub Ogły (WAT)
10. Antoni Podkański (UW)
11. Janusz Rudziński (UW)
12.-13. Jakub Jagiełło (WUM)
Michał Artymiak (UW)

Gra podwójna kobiet
1. Otylia Karbowniak, Magdalena Łuczak (WUM)
2. Aniela Gęsicka, Natalia Strzelczyk (WUM)
3. Zuzanna Napora, Małgorzata Tłomak (UW)
4. Aleksandra Kontrolewicz, Ilona Kuprewicz (UW)
5. Dominika Kankowska, Monika Szczepaniuk (WAT)
6. Aleksandra Jagiełło, Oliwia Paluch (WAT)
7. Zuzanna Kowalik, Katarzyna Wrońska (WAT)
8. Jolanta Michałowska, Eliza Syncerek (WAT)

Gra podwójna mężczyzn

1. Tomasz Buza, Kacper Zychowicz (UW)
2. Michał Aleksandrowicz, Krzysztof Piwowarski (WAT)
3. Jan Opalski, Franciszek Szczepańczyk (UW)
4. Piotr Góral, Tomasz Kraszewski (WAT)
5. Krzysztof Orczykowski, Emanuel Sosnowski (WAT)

Medale i nagrody od organizatora i sponsora wręczali sędzia główny Michał Baranowski i Cezary Gutowski (Victor Polska). Puchary otrzymały także najlepsze uczelnie:
Klasyfikację drużynową szkół wyższych wśród kobiet wygrała Wojskowa Akademia Techniczna przed Warszawskim Uniwersytetem Medycznym i Uniwersytetem Warszawskim. Wśród mężczyzn drużynowo najlepsza była również Wojskowa Akademia Techniczna, drugi — Uniwersytet Warszawski, trzecia Akademia Finansów i Biznesu Vistula.

Wcześniej — w kwietniu — rozdano medale w grach mieszanych, tam zwyciężyła para Wojskowej Akademii Technicznej, Julia Szczepańska i Piotr Tomaszewski. Srebro zdobyli Aniela Gęsicka i Jakub Matłoka (WUM), a brąz — Monika Szczepaniuk i Krzysztof Piwowarski (WAT).

Do startu w 26. edycji zgłoszono łącznie 92 osoby reprezentujące dziesięć uczelni.

Zawody organizował AZS Warszawa. Rozgrywki wspierały Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Miasto Stołeczne Warszawa. Nagrody dla medalistów w konkurencji indywidualnej funduje Victor Polska, wyłączny dystrybutor marek: VICTOR & FZ FORZA & VICFUN & ASHAWAY. Patronem medialnym był BadmintonZone.pl.


Elektroniczną planetą na start AMWiM

XXVI Akademickie Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza w badmintonie, turniej mikstowy, 20 kwietnia 2024, Hala Sportowa CSiR UW Warszawa. Wyniki 1. rzutu w serwisie pzbad.tournamentsoftware.com. Wyniki 2. rzutu w serwisie pzbad.tournamentsoftware.com. Wyniki turnieju mikstowego w serwisie pzbad.tournamentsoftware.com. Klasyfikacja mężczyzn po 2. rzucie. Klasyfikacja kobiet po 2. rzucie. Końcowa klasyfikacja drużynowa. Wyniki turnieju finałowego w serwisie pzbad.tournamentsoftware.com. Regulamin techniczny. Regulamin ogólny. Strona organizatora.

Fot. © Janusz Rudziński, BadmintonZone.pl (live)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj