2024-05-06, Józefosław k. Warszawy
Sobotnie finały AMWiM w Józefosławiu
Nadchodzi moment ukoronowania 26. edycji Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza w Badmintonie — finałowy turniej indywidualny w hali LAVO w sobotę 11 maja (godz. ok. 9-14). Termin zgłoszeń badmintonistów przez kluby uczelniane upływa we wtorek 7 maja.

Na zdjęciach zwycięzcy tegorocznych rzutów eliminacyjnych w grach pojedynczych: Kajetan Baranowski z Collegium Civitas Warszawa (1. rzut), Anna Kotlarska z Uniwersytetu Warszawskiego (1. rzut), Piotr Tomaszewski z Wojskowej Akademii Technicznej (2. rzut) i Aleksandra Węsławowicz z Akademii Leona Koźmińskiego (2. rzut).

Na zwycięzców obecnej edycji będą czekać — oprócz medali i upominków od organizatora (AZS Warszawa) — także vouchery (wartości po 150 zł dla 1 osoby) na sprzęt od firmy Victor Polska.

Zob. komunikat turnieju finałowego.

Do udziału w turnieju finałowym uprawnieni bezwarunkowo (w singlu albo w deblu nie można startować w obu grach jednocześnie) są zawodnicy i zawodniczki oznaczeni kolorem zielonym w tabeli klasyfikacyjnej po dwóch rzutach eliminacyjnych. Zob. klasyfikacje.

Można również zgłaszać — jako rezerwowe — inne osoby, które wystartowały w tym roku w danej kategorii (singel kobiet, singel mężczyzn, debel kobiet, debel mężczyzn), które zostaną dopuszczone w razie niewypełnienia limitu zgłoszeń z pierwszeństwem ("zielona lista").

Wyniki losowania i plan gier zostaną opublikowane najpóźniej w czwartek 9 maja.

Przy okazji przypomnijmy, że rok temu w grach pojedynczych wygrali Joanna Rudna (Akademia Finansów i Biznesu Vistula) oraz Kajetan Baranowski (Collegium Civitas Warszawa), a złoto w deblu zdobyły pary Wojskowej Akademii Technicznej: Zuzanna Kowalik i Katarzyna Wrońska oraz Michał Aleksandrowicz i Krzysztof Piwowarski.

Zawody organizuje AZS Warszawa. Rozgrywki wspierają Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Miasto Stołeczne Warszawa. Nagrody dla medalistów w konkurencji indywidualnej funduje Victor Polska, wyłączny dystrybutor marek: VICTOR & FZ FORZA & VICFUN & ASHAWAY. Patronem medialnym jest BadmintonZone.pl.


Elektroniczną planetą na start AMWiM

XXVI Akademickie Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza w badmintonie, turniej mikstowy, 20 kwietnia 2024, Hala Sportowa CSiR UW Warszawa. Wyniki 1. rzutu w serwisie pzbad.tournamentsoftware.com. Wyniki 2. rzutu w serwisie pzbad.tournamentsoftware.com. Wyniki turnieju mikstowego w serwisie pzbad.tournamentsoftware.com. Klasyfikacja mężczyzn po 2. rzucie. Klasyfikacja kobiet po 2. rzucie. Końcowa klasyfikacja drużynowa. Regulamin techniczny. Regulamin ogólny. Strona organizatora.

Fot. © Janusz Rudziński, BadmintonZone.pl

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj