2024-04-08, Saarbrücken
W Niemczech wystartował czempionat Starego Kontynentu
Wydawało się, że w pierwszym dniu indywidualnych mistrzostw Europy w badmintonie (2024 European Championships) Mikołaj Szymanowski (fot. 1-2) skutecznie zrewanżuje się drugiej rakiecie singlowej Holandii, starszemu od Polaka o pięć lat Joranowi Kweekelowi (fot. 3) za przegraną na mistrzostwach Europy w 2022 roku w Madrycie.

Aktualny wicemistrz Polski świetnie finiszował w pierwszym secie (21:17), ale pod koniec drugiego utracił inicjatywę (17:21), a w 
trzecim dobrze sobie radził tylko do przerwy (11:8), by przegrać do 13.

Na pocieszenie pozostaje fakt, że Szymanowski dwa lata temu uległ Kweekelowi na czempionacie Starego Kontynentu zdecydowanie, więc odrobił już część dystansu.

We wtorek Biało-Czerwoni wystąpią w grach podwójnych. Jakub Melaniuk i Wiktor Trecki zagrają z czeskim deblem Vít Kulíšek, Tomáš Švejda (na Polish Open 2024 przegrali z Dominikiem Kwintą i Mikołajem Szymanowskim), a Robert Cybulski i Szymon Ślepecki z angielskim — Callum Hemming, Ethan Van Leeuwen (to brązowi medaliści tegorocznego Polish Open). Paulina Hankiewicz i Kornelia Marczak zmierzą się z hiszpańską parą Paula Lopez, Lucia Rodriguez, a Anastasia Khomich i Daria Zimnol — z Francuzkami, Teą Margueritte i Flavie Vallet (które niedawno na Polish Open w Warszawie pokonały w trzech setach Dominikę Kwaśnik i Karolinę Szubert).

Do drugiej rundy awansował w Saarbrücken m.in. znany z kilkuletniej gry dla SKB Litpol-Malow Suwałki Ukrainiec Danyło Bosniuk.

Najtrudniejsze zadanie zdaje się czekać nasz mikst — Kornelia Marczak, Robert Cybulski. Oni trafili bowiem na rozstawiony z numerem pięć bardzo znany angielski duet Lauren Smith, Marcus Ellis (27. BWF).

Transmisje z mistrzostw można oglądać za pośrednictwem platformy BADMINTONEUROPE.TV.

Indywidualne mistrzostwa Europy w badmintonie. 2024 European Championships. 8-14 kwietnia 2024. Saarbrücken (Niemcy). Saarlandhalle. Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com.

Fot. Yohan Nonotte © BadmintonPhoto.com (live)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj