2024-04-02, Warszawa
Liczymy na polski wkład w światową akcję Solibad Days!
Jednym z cennych sukcesów tegorocznej zbiórki pod egidą Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy była licytacja na Allegro badmintonowego pojedynku ze słynnym muzykiem Dawidem Podsiadło: zwycięska oferta sięgnęła 61,6 tys. zł.

Charytatywne licytacje związane z badmintonem podczas finałów WOŚP mają swoją wieloletnią historię, ale wyżej wspomniana cieszyła się w polskich mediach szczególnie dużym rozgłosem. Teraz nadchodzi
czas Solibad Days (piątek 5 kwietnia — niedziela 7 kwietnia), czyli zbiórki funduszy na światowe programy realizowane przez fundację osadzoną w środowisku badmintonowym. BadmintonZone.pl stara się wspierać od wielu lat akcje fundacji Solibad skoncentrowane na pomocy dzieciom (zob. same tylko programy z 2023 roku dla dzieci w Indonezji, na Madagaskarze i w Kongo) i gorąco zachęca do udziału w tegorocznej zbiórce środków prowadzonej przez międzynarodową społeczność badmintonową — również w Polsce.

Kto chce połączyć pomoc finansową dla potrzebujących za pośrednictwem Solibadu (dostępny link do wpłat bez prowizji na rzecz fundacji: https://4fund.com/solibad) z
aktywnym udziałem w towarzyszącej zbiórce funduszy imprezie badmintonowej w ramach Solibad Days w Warszawie w sobotę 6 kwietnia (godz. 14-18), może wziąć udział w kameralnym towarzyskim turnieju deblowym (miksty i deble razem) połączonym z "flashmobem". Turniej jest organizowany bezkosztowo, zamiast wpisowego należy wnieść wpłatę na konto Solibadu w wysokości minimum 25 euro, a nagrody losowane wśród uczestników zapewni Yonex.

Zob. informacje o turnieju na facebooku Badmintomania!

Więcej informacji o programach fundacji Solibad można znaleźć na jej stronie WWW i Facebooku. Fundację wspierają liczni badmintoniści, a na przekazywanie na jej rzecz 1 proc. swoich premii turniejowych zdecydowali się tacy jej ambasadorowie jak Ashwini Ponnappa (Indie), Carolina Marin (fot. 2, Hiszpania), Hans-Kristian Solberg Vittinghus (Dania), Huang Ya Qiong (Chiny) — Ka Long Angus Ng (Hongkong), Luka Wraber (Austria), Sirada Roongpiboonsopit (Tajlandia), Son Wan Ho (Korea), Sung Ji Hyun (Korea) i Yvonne Li (Niemcy).

Do międzynarodowej akcji Solibad Days może też każdy włączyć się na swój sposób, zgłosić swoją inicjatywę do organizatorów na FORMULARZU.

Zarazem i BadmintonZone.pl chętnie poinformuje naszych czytelników o takich wydarzeniach.

Solibad był już tematem w całości lub w części następujących publikacji BadmintonZone.pl:

Badminton bez granic

Fot. Yohan Nonotte, Mikael Ropars, Raphael Sachetat, Jnanesh Salian © BadmintonPhoto.com (archiwum)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj