2024-03-22
Rakiety z serii Nanoflare 1000
Jeśli szukasz rakiety, która spełni Twoje oczekiwania, to Nanoflare 1000 jest świetnym wyborem. Znakomita manewrowość, kompaktowa rama i aerodynamiczny kształt. Po Nanoflare sięgnęli najlepsi badmintoniści świata, z Caroliną Marin na czele.
 

Seria NANOFLARE 1000 jest przeznaczona dla graczy poszukujących dodatkowej prędkości uderzenia i zamachu przy zwinnej manewrowości. Nowa szerokoprofilowa rama NANOFLARE 1000 w połączeniu z systemem Sonic Flare generuje wysoką
 dynamikę przy uderzeniu, jednocześnie zmniejszając opór powietrza.

Dla bardziej zaawansowanych graczy rakiety NANOFLARE 1000 Z i TOUR łączą Wide Profile Frame z aerodynamicznym kształtem i kompaktową ramą, tworząc tak zwany AERO COMPACT. W zaawansowanych modelach górna i dolna część ramy są wykonane z grafitu o wysokiej sprężystości, a u podstawy ramy znajduje się zderzak SPEED-ASSIST. Zmniejsza to odkształcenie ramy i poprawia ogólną wydajność uderzenia.

Nowy NANOFLARE 1000 Z jest teraz używany na kortach przez złotą medalistkę olimpijską z Rio de Janeiro, Carolinę Marin (fot., Hiszpania), srebrnego medalistę All England 2022, Lakshyę Sena (Indie) i mistrzynię French Open 2022, He Bing Jiao (Chiny). Globalna premiera linii Nanoflare 1000 odbyła się 16 czerwca 2023 w czterech różnych odsłonach: Z, TOUR, GAME oraz PLAY.

Rakieta Nanoflare 1000Z jest z sukcesami używana przez najlepszych zawodników na świecie. 
Nanoflare TOUR to model polecany dla zawodników klubowych i zaawansowanych graczy. Niezwykle wydajna i bardzo komfortowa.

Nanoflare GAME idealnie sprawdzi się w rękach średnio zaawansowanych graczy, którzy poszukują rakiety dynamicznej, o dużej manewrowości; doskonałe narzędzie do przyjemnej gry i dodatkowego rozwoju umiejętności.

Nanoflare PLAY to rakieta dla początkujących, lekka, komfortowa. Bardzo dobry wybór dla tych osób, dla których badminton stanie się w przyszłości życiową pasją.


TECHNOLOGIE UŻYTE W LINII RAKIET NANOFLARE 1000 

Ulepszony System Sonic Flare jest zbudowany przez dokładne połączenie wysoko modulowanego grafitu EX-HYPER MG na końcu głowicy i silnego, ale elastycznego grafitu u podstawy ramy M40X. Te materiały grafitowe zapewniają wysoką dynamikę odbicia dla maksymalnego przyspieszenia lotki. Połączenie materiałów grafitowych zapewnia stabilność i kontrolę.

SPEED-ASSIST BUMPER — to połączony groomet zawierający materiał o dużej sztywności i odporny na skręcanie. Jest on przymocowany do dolnej części ramy w celu poprawy ogólnej wydajności odbicia.

WIDE PROFILE FRAME (Nanoflare 1000 GAME, Nanoflare 1000 PLAY)
Charakterystyczna szeroka rama NANOFLARE i kształt aerodynamiczny z ostrymi krawędziami zmniejszają skręcanie ramy podczas zamachu, poprawiając dynamikę odbicia.

AERO COMPACT Frame (NF 1000 Z, NF 1000 Tour)
(Wide Profile Frame + Compact Frame Shape = AERO COMPACT Frame)
Unikalny projekt głowicy NANOFLARE 1000 łączy szeroką i kompaktową ramę z kształtem AERO w celu poprawy odbicia przy jednoczesnym zmniejszeniu oporu powietrza.

Ciekawostki:

Rakietami Nanoflare 1000ZZ ustanowiono nowy rekord Guinessa dla najszybszych uderzeń w badmintonie mężczyzn i kobiet. Dokonali tego badmintoniści wspierani przez firmę Yonex, Satwiksairaj Rankireddy (Indonezja) i Tan Pearly (Malezja). 

Uderzenie Rankireddy’ego przewyższyło poprzedni tytuł 
Światowego Rekordu Guinnessa wynoszący 493 km/h o 72 km/h, ustanawiając zdumiewający nowy rekord prędkości lotki badmintonowej uderzonej przez mężczyznę na 565 km/h. Tan ustanowiła nowy rekord prędkości lotki uderzonej przez kobietę na 438 km/h i jednocześnie została pierwszą kobietą posiadającą tytuł w tej kategorii. 

Autor: Jarosław Suwała
Fot. © Paula Duda 

Materiał promocyjny Partnera

© BadmintonZone.pl | zaloguj