2024-03-21, Warszawa
Kwalifikacje trudną przeszkodą dla Biało-Czerwonych
Spośród naszych zawodników najbliżej awansu do turnieju głównego z kwalifikacji w deblu mężczyzn na otwartych mistrzostwach Polski w badmintonie (Orlen Polish Open 2024) był duet Karol Budny, Aleksander Dzwonnik (fot.) .
W czwartek nasi debliści pokonali malezyjski debel Wei Yann Kuan, Lee Tao Ong 21:15 22:20, ale w decydującym meczu przegrali ze szwedzką parą Andre Irpola, Emil Söderdahl 18:21 17:21.

W singlu mężczyzn jednego zwycięstwa do szczęścia zabrakło dwóm naszym badmintonistom. Maksymilianowi Danielakowi, który po walecznie wyrwanym Adrianowi Dziółce zwycięstwie (Danielak obronił cztery lotki meczowe) przegrał z Hindusem Darshanem Pujari 21:19 8:21 17:21 oraz Dominikowi Kwincie, który uległ Szwedowi Gustavowi Bjorklerowi 21:23 18:21. Wspomniany Bjorkler dał się we znaki Polakom: w poprzedniej rundzie wyeliminował Mateusza Danielaka 21:13 21:19.

W singlu kobiet o jeden krok od awansu była Ulyana Volskaya. Po zwycięstwie nad Zuzanną Jankowską nie dała rady Dunce Ann-Sofie Husher Ruus: 11:21 17:21. Wcześniej odpadła m.in. Wiktoria Dąbczyńska, która nie potrafiła powtórzyć swojego lutowego zwycięstwa odniesionego w Ugandzie nad Hristomirą Popowską (Bułgaria). Tym razem Bułgarka wygrała 21:12 21:16.

W mikście do turnieju głównego awansowała para Hanna Niczyporuk, Jan Szeszko, ponadto w piątek ma się rozstrzygnąć w bezpośrednim starciu awans jednej spośród dwóch par: polskiej — Anna Czuchra, Piotr Liszka — lub polsko-ukraińskiej — Anastasiia Volkova, Mykoła Szkliajew.

W sumie poza miksistami nikt z Polaków nie przedarł się do turnieju głównego. Jedną parę przeniesiono bez gry (Daria Zimnol, Bartłomiej Butkus). Oznacza to, że w grach pojedynczych w turnieju głównym nie zagra nikt z Biało-Czerwonych. Za to mamy w turnieju głównym trzy deble męskie, osiem żeńskich i sześć mikstów.

ORLEN Polish Open potrwa 5 dni. W niedzielę 24 marca zostaną rozegrane półfinały (9.00) i finały (13.00).

Wszystkie mecze ORLEN Polish Open można oglądać na żywo za pośrednictwem platformy BADMINTONEUROPE.TV.

Sponsorem Tytularnym Polish Open jest ORLEN SA. Projekt współfinansuje miasto stołeczne Warszawa.

Zob. też:
Ciężkie wilanowskie boje singlistów na Polish Open
"Pole position" dla Indii, Finlandii i Kanady.

46. otwarte mistrzostwa Polski w badmintonie. Orlen Polish Open 2024. 20-24 marca 2024. Warszawa. Hala Centrum Sportu Wilanów, ul. Wiertnicza 26A. Kategoria: International Challenge. Pula nagród: 15 tys. dol. Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com.

Fot. © Janusz Rudziński, BadmintonZone.pl

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj