2024-03-20, Warszawa
Ciężkie wilanowskie boje singlistów na Polish Open
Liczni reprezentanci Polski biorą udział w kwalifikacjach do turnieju głównego otwartych mistrzostwach Polski w badmintonie (Orlen Polish Open 2024).

W środę odpadł aktualny mistrz Polski Mateusz Golas, przegrywając z Francuzem Amaurym Lievre w trzech setach. Odpadł także — w drugiej rundzie kwalifikacji — były mistrz, Krzysztof Jakowczuk. W grze pozostają nadal byli czempioni, Adrian Dziółko i Dominik Kwinta.

Niezłe wrażenie pozostawił — mimo porażki — Mikołaj Szymanowski. Aktualny wicemistrz Polski stoczył zacięty, 
ponadgodzinny pojedynek z Duńczykiem Williamem Bøgebjergiem. Szymanowski prowadził jeszcze minimalnie przy zmianie stron w trzecim secie, ale potem jego gra się rozstroiła. Przy stanie 12:15 wywalił "stuprocentowe" zbicie na aut i zamiast kontaktowego wyniku 13:15 mieliśmy cztery punkty przewagi dla Duńczyka. Dalej nic się Polakowi nie kleiło i co chwila bezradnie oglądał się na trenera Przemysława Wachę. Pojedynek Mikołaj przegrał 22:20 14:21 15:21, ale warto wspomnieć, że jego pogromca to wielki talent. Niecałe pół roku temu wspominaliśmy, że oto właśnie w wieku 17 lat pokonał swojego rodaka, słynnego Hansa-Kristiana Vittighusa.

Oprócz wyżej wspomnianych reprezentantów Polski (Dziółko, Kwinta) w singlu mężczyzn w grze pozostają jeszcze: Mateusz Danielak (fot. 1) i jego młodszy brat — Maksymilian oraz Dawid Perkowski (fot. 2).

W kwalifikacjach gry pojedynczej kobiet nadal pozostają Wiktoria Dąbczyńska i Ulyana Volskaya (fot. 3), które raczej łatwo wygrały w pierwszej rundzie, oraz Joanna Rudna, Zuzanna Jankowska, Aleksandra Wasilewska i Anastasiia Volkova, które wygrały jeszcze łatwiej, bo walkowerem.

W kwalifikacjach debla mężczyzn mecze pierwszej rundy wygrały polskie duety: Karol Budny i Aleksander Dzwonnik (fot. 4), 
Bartosz Krajewski i Jan Wilczak (fot. 5) oraz Bartłomiej Butkus i Jan Frańczak. Jednak w wilanowskiej rywalizacji pozostaje ich dużo więcej, bo część miała wolny los w pierwszej rundzie kwalifikacji, a kolejne trzy zagrają od razu w pierwszej rundzie turnieju głównego.

ORLEN Polish Open potrwa 5 dni. W niedzielę 24 marca zostaną rozegrane półfinały (9.00) i finały (13.00).

Wszystkie mecze ORLEN Polish Open można oglądać na żywo za pośrednictwem platformy BADMINTONEUROPE.TV.

Sponsorem Tytularnym Polish Open jest ORLEN SA. Projekt współfinansuje miasto stołeczne Warszawa.

Zob. też:
"Pole position" dla Indii, Finlandii i Kanady.

46. otwarte mistrzostwa Polski w badmintonie. Orlen Polish Open 2024. 20-24 marca 2024. Warszawa. Hala Centrum Sportu Wilanów, ul. Wiertnicza 26A. Kategoria: International Challenge. Pula nagród: 15 tys. dol. Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com.

Fot. © Janusz Rudziński, BadmintonZone.pl (live)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj