2024-01-25, Sopot
Rodzynka w Sopocie - Carolina Marin
Spacerowicz przechodzący w Sopocie pod hotelem Bayjonn (fot. 1), a tym bardziej jego gość, może nagle spostrzec pod stopami gwiazdy badmintona. Nieznający tego miejsca miłośnik naszej dyscypliny sportu będzie na pewno miło zaskoczony.


Naliczyliśmy 14 gwiazd. Alfabetycznie:
Viktor Axelsen (Dania)
Anthony Clark (Anglia)
Morten Frost (Dania)
Peter Gade (Dania)
Taufik Hidayat (Indonezja)
Srikanth Kidambi (Indie)
Lee Chong Wei (Malezja)
Lin Dan (Chiny)
Carolina Marin (Hiszpania)
Kento Momota (Japonia)
Christo Popov (Francja)
Peter Rasmussen (Dania)
Przemysław Wacha (Polska)
Marc Zwiebler (Niemcy)

Czy jest coś uderzającego w tym gwiazdozbiorze?
Przede wszystkim niemal całkowity brak gwiazd kobiecych.
Proporcja 1:13!
Tą rodzynką jest hiszpańska megagwiazda Carolina Marin.

Sytuację ratują umieszczone obok dwie mniejsze gwiazdy: Krystyna Cielecka i Tomasz Ogulewicz. Tu mamy idealny parytet 1:1.

Ciekawy tej historii przechodzień dojrzy jeszcze dwujęzyczną tablicę z następującym wyjaśnieniem:
Hotel Bayjonn Sopot stworzył "Aleje Gwiazd Badmintona", aby celebrować talent i ambicje najlepszych graczy badmintona na świecie.
Hotel Bayjonn Sopot jako organizator turnieju Bayjonn Cup począwszy od 2023 roku wyróżnia "Ulubionego Zawodnika Turnieju" wybranego przez uczestników turnieju umieszczając specjalnie zaprojektowaną gwiazdę w posadzce lub elewacji hotelu w dowód uznania i podziękowanie za tworzenie od 2013 roku sportowej i koleżeńskiej 
atmosfery na turniejach badmintona Bayjonn Cup.

Idąc tropem wskazanych zawodów Bayjonn Cup, można znaleźć w Internecie informację, że podczas turnieju odbędzie się II edycja wyboru "Mój ulubiony zawodnik turnieju X Bayjonn Premium Cup Seniors 2024". Zwycięzca zostanie wyróżniony i otrzyma specjalnie zaprojektowaną gwiazdę odlaną z mosiądzu z Jego imieniem i nazwiskiem oprawioną w granicie, która zostanie umieszczona na stałe w chodniku Hotelu Bayjonn Sopot pomiędzy Aleją Gwiazd Światowego Badmintona.

Fot. © Janusz Rudziński, BadmintonZone.pl (live)

ar, jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj