2024-01-20, Józefosław k. Warszawy
Kotlarska i Baranowski mocno weszli w XXVI AMWiM
Inauguracja 26. edycji Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza w Badmintonie od razu przyniosła dominację Wojskowej Akademii Technicznej w klasyfikacji drużynowej kobiet i mężczyzn, a indywidualne zwycięstwa odnieśli reprezentanci czterech różnych uczelni.

W finale singla kobiet Anna Kotlarska (fot. 1; Uniwersytet Warszawski) pokonała Weronikę Szemplińską (Warszawski Uniwersytet Medyczny) 21:16 21:14. Miejsca trzy-cztery przypadły Viktoriyi Chumak 
(Akademia Finansów i Biznesu Vistula) i Julii Szczepańskiej (Wojskowa Akademia Techniczna im, Jarosława Dąbrowskiego).

Singla mężczyzn wygrał zwycięzca poprzedniej edycji mistrzostw, Kajetan Baranowski (fot. 2, 4; Collegium Civitas Warszawa). Pokonał on w finale Jacoba Toczka (Szkoła Główna Handlowa) 21:8 21:11. Na miejscach 3-4 zameldowali się ex aequo Antoni Podkański (UW) i Dawid Zdanowicz (SGH)

Debla kobiet wygrały Otylia Karbowniak i Magdalena Łuczak, pokonując Anielę Gęsicką i Natalię Strzelczyk (wszystkie WUM) 11:21 21:15 21:11. Trzecia/czwarta lokata przypadła parom z WAT: Magdalena Lewińska i Julia Stachiewicz oraz Zuzanna Kowalik i Katarzyna Wrońska.

W deblu mężczyzn najlepszy był duet WAT, Michał Aleksandrowicz, Krzysztof Piwowarski (fot. 3), który w finale ograł parę Jakub Matłoka, Igor Przybylak (WUM) 21:9 21:8. Do półfinału dotarły dwa deble UW, Jakub Świderski, Kacper Zychowicz oraz Szymon Cieplak i Franciszek Szczepańczyk.

Zob. wyniki na stronie pzbad.tournamentsoftware.com. Migawkę z turnieju TVP 3 Warszawa pokazała w poniedziałek 22.01.2024 (Sport, godz. 19 i 21.40). Zob. online w serwisie sportowym TVP 3 Warszawa.

W klasyfikacji drużynowej kobiet prowadzi WAT przed Warszawskim Uniwersytetem Medycznym, Uniwersytetem Warszawskim, Vistulą, Szkołą Główną Gospodarstwa Wiejskiego i Szkołą Główna Handlową.

W tabeli rywalizacji drużynowej mężczyzn prowadzi również WAT przed UW, SGH, Vistulą, WUM, SGGW, Collegium Civitas i AWF.

Zawody z udziałem 63 reprezentantek i reprezentantów ośmiu warszawskich uczelni rozegrano w Józefosławiu w hali LAVO. Następny turniej (2. rzut eliminacyjny) zostanie rozegrany w sobotę 9 marca 2024 na identycznych zasadach co pierwszy (można startować albo w singlu, albo w deblu; punkty zdobywa się indywidualnie oraz ewentualnie dla uczelni, w razie uzyskania jednego z trzech najlepszych wyników w danej grze w wykonaniu reprezentantów danej ekipy).

Zawody są współfinansowane ze środków m.st. Warszawy oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Sponsorem nagród indywidualnych w turnieju finałowym jest Victor Polska.

Mistrzostwa organizuje AZS Warszawa. 

Zob. też:

XXVI Akademickie Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza w badmintonie, I rzut eliminacyjny w grze pojedynczej i podwójnej, 20 stycznia 2024, hala LAVO., Józefosław, ul. Geodetów 23 E. Wyniki w serwisie pzbad.tournamentsoftware.com. Zob. Komunikat nr 1. Regulamin techniczny. Regulamin ogólny. Strona organizatora.

Fot. © Janusz Rudziński, BadmintonZone.pl (live)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj