2024-01-19, Nowe Delhi
Mistrzyni Polish Open w półfinale Super 750
Na taką sytuację zanosiło się od dawna. Rządząca obecnie w damskim singlu Koreanka An Se Young musiała przerwać grę na turnieju, by nie pogłębić kontuzji prawego kolana i nie ryzykować absencji na igrzyskach olimpijskich.

Do rezygnacji Koreanki doszło na początku drugiego seta (pierwszego przegrała 19:21) w pojedynku z Singapurką Yeo Jia Min w ćwierćfinale otwartych mistrzostw Indii w badmintonie (YONEX SUNRISE India Open 2024 HSBC BWF World Tour Super 750). Dokładnie tydzień wcześniej obie panie zmierzyły się w ćwierćfinale otwartych mistrzostw Malezji (Super 1000) i już wtedy Singapurka, która zapisała się też w annałach polskiego badmintona, wygrywając Polish Open w Tarnowie (2023), zawiesiła rywalce wysoko poprzeczkę: wygrała pierwszego seta, a w trzecim uległa minimalnie, 19:21 — i to z tego momentu pochodzi powyższe zdjęcie (fot. 1).
Nie było więc rzeczą przypadku, że do pogorszenia się urazu kolana An Se Young (nabawiła się go na Igrzyskach Azjatyckich w październiku 2023 i dawał o sobie znać także tydzień temu w Malezji) doszło w starciu z coraz mocniejszą na korcie Yeo Jia Min. Koreanka tłumaczyła, że miała świadomość ryzyka pogorszenia kontuzji, ale chciała rozegrać więcej meczów przed igrzyskami olimpijskimi. Z kolei Singapurka, komentując zwycięstwo, stwierdziła: — Jestem wdzięczna za każde doświadczenie meczowe z najlepszymi zawodnikami, które pomaga mi się doskonalić. Cieszę się, że dokonałam właściwych wyborów w ważnych momentach. Wiedziałam, że muszę grać szybko i popełniać jak najmniej błędów i cieszę się, że to zrobiłam i wygrałam dzisiaj. Szkoda jednak, że An Se-young nie jest w najlepszej kondycji fizycznej i mam nadzieję, że wkrótce wróci do zdrowia.

Yeo Jia Min w swoim pierwszym w życiu półfinale Super 750 zagra z będącą ostatnio w wysokiej formie (finał w Malezji) Tajwanką Tai Tzu Ying i zapowiada twardą walkę o zwycięstwo.

W turnieju nie pozostali już żadni Indonezyjczycy. Odpadli także ostatni Europejczycy w osobach Duńczyków, Kima Astrupa i Andersa Skaarupa Rasmussena (5. BWF). Wyeliminowali ich 21:7 21:10 debliści gospodarzy, Satwiksairaj Rankireddy i Chirag Shetty (fot. 2), prowadzeni zresztą przez duńskiego trenera Mathiasa Boego.

Forma wraca do tajlandzkiego miksta Dechapol Puavaranukroh, Sapsiree Taerattanachai (fot. 3). Awansowali do półfinału, eliminując wiceliderów rankingu światowego, japońską parę Yuta Watanabe, Arisa Higashino 21:17 15:21 27:25.

Zob. też:
Astrup i Rasmussen jako niedobitki spoza Azji
Gemke zastąpi rodaków na podium?

Otwarte mistrzostwa Indii w badmintonie. YONEX SUNRISE India Open 2024. 16-21 stycznia 2024. Nowe Delhi (Indie). KD Jadhav Indoor Hall. HSBC BWF World Tour Super 750. Pula nagród 850 tys. dol. Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com.

Fot. Yves Lacroix, Jnanesh Salian © BadmintonPhoto.com

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj