2024-01-13, Józefosław k. Warszawy
Elektroniczną planetą na start AMWiM
Czas na kolejną edycję Akademickich Mistrzostw Warszawy i Mazowsza w badmintonie. Rozpocznie się ona pierwszym rzutem eliminacyjnym, który zostanie rozegrany w hali LAVO w Józefosławiu pod Warszawą w sobotę 20 stycznia 2024.
W programie zawodów przewidziano:
grę pojedynczą kobiet,
grę pojedynczą mężczyzn,
grę podwójną kobiet,
grę podwójną mężczyzn.

Termin zgłoszeń upływa we wtorek 17 stycznia
. Klub uczelniany AZS zgłasza swoich badmintonistów za pośrednictwem elektronicznego systemu na www.planeta.azs.pl. Zgłoszenie ostateczne z systemu planeta.azs.pl oraz dokumenty zgłoszonych należy dostarczyć do Biura AZS Warszawa, ul. Szpitalna 5/19, najpóźniej do środy 18 stycznia do godz. 16.00. Szczegóły w komunikacie turnieju.
Losowanie zostanie przeprowadzone w czwartek 18 stycznia do godz. 18.00.
Szczegółowe harmonogramy gier opublikowane zostaną najpóźniej w piątek 19 stycznia na stronie www.azs.waw.pl/amw w zakładce „Badminton” oraz w serwisach pzbad.tournamentsoftware.com.

Start jest bezpłatny
. Mogą brać udział zarówno amatorzy, początkujący, jak badmintoniści wyczynowi. Zawodnicy będą zdobywać punkty dające awans do turnieju finałowego, a zarazem uczelnie Mazowsza będą na tym turnieju zdobywać punkty do klasyfikacji drużynowej. Turniej będzie rozgrywany systemem grupowo-pucharowym, pozwalającym uniknąć odpadnięcia z rywalizacji już po jednym meczu. Zawodnik/zawodniczka może startować w grze pojedynczej albo podwójnej. Nie można grać w obu na tym samym turnieju.

Indywidualnie poprzednią, jubileuszową edycję mistrzostw wygrali w singlu Joanna Rudna (fot.; Akademia Finansów i Biznesu Vistula) i Kajetan Baranowski (fot.; Collegium Civitas Warszawa), w deblu pary: Zuzanna Kowalik i Katarzyna Wrońska oraz Michał Aleksandrowicz i Krzysztof Piwowarski (Wojskowa Akademia Techniczna), a w mikście Kacper Zychowicz i Anastasiia Kosenchuk (Uniwersytet Warszawski). Rywalizację drużynową wygrała Wojskowa Akademia Techniczna — zarówno w klasyfikacji kobiet, jak i mężczyzn.

Zawody organizuje AZS Warszawa. Rozgrywki są wspierane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Miasto Stołeczne Warszawa. Nagrody dla medalistów w konkurencji indywidualnej funduje Victor Polska, wyłączny dystrybutor marek: VICTOR & FZ FORZA & VICFUN & ASHAWAY. Patronem medialnym jest BadmintonZone.pl

Następny turniej zostanie rozegrany w LAVO w sobotę 9 marca 2024.

Kto może wystartować w AMWiM?

Studenci i pracownicy wyższych uczelni — niezależnie od poziomu gry. Szczegółowe zasady uczestnictwa są następujące:
1) W rozgrywkach mogą uczestniczyć reprezentacje wszystkich uczelni mazowieckich, na terenie których funkcjonują
zarejestrowane Kluby Uczelniane AZS.
a) studenci do ukończenia 30. roku życia (osoby urodzone po 30.09.1993 r.),
b) uczestnicy studiów doktoranckich (bez ograniczenia wieku),
c) etatowi pracownicy uczelni — absolwenci szkół wyższych posiadający co najmniej tytuł zawodowy magistra — zatrudnieni na podstawie mianowania lub umowy o pracę (w wymiarze co najmniej ½ etatu), minimum
3 miesiące wcześniej niż termin rozgrywania Mistrzostw.
d) absolwenci, którzy zakończyli studia w roku akademickim 2023/2024 — do końca tego roku akademickiego
(dotyczy absolwentów, których ostatni semestr nauki rozpoczął się w roku akademickim 2023/24).
2) W AMWiM nie mogą uczestniczyć tzw. wolni słuchacze oraz uczestnicy studiów podyplomowych.
3) Każdy zawodnik/zawodniczka może startować w dowolnej liczbie dyscyplin w ramach AMWiM.
4) Każdy zawodnik/zawodniczka w jednej dyscyplinie może reprezentować barwy tylko jednej uczelni w danym sezonie.
5) Zawodnicy i zawodniczki zobowiązani są do udziału w AMWiM w jednolitych strojach sportowych.
6) Wskazane jest promowanie nazwy, logo i barw uczelni oraz Akademickiego Związku Sportowego.
7) Zabroniony jest start w Akademickich Mistrzostwach Warszawy i Mazowsza w strojach sportowych z barwami innego niż AZS klubu sportowego. Zawodnicy i zawodniczki w strojach sportowych z barwami innego niż AZS klubu sportowego nie zostaną dopuszczeni do startu w AMWiM.

Ponadto obowiązują zweryfikowane: przynależność do Akademickiego Związku Sportowego oraz posiadanie certyfikatu przynależności akademickiej.

XXVI Akademickie Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza w badmintonie, I rzut eliminacyjny w grze pojedynczej i podwójnej, 20 stycznia 2024, hala LAVO., Józefosław, ul. Geodetów 23 E. Wyniki w serwisie pzbad.tournamentsoftware.com. Zob. Komunikat nr 1. Regulamin techniczny. Regulamin ogólny. Strona organizatora.

Fot. © Janusz Rudziński, BadmintonZone.pl (archiwum)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj