2023-11-12, Józefosław k. Warszawy
Drużynowy Puchar Polski w LAVO.
W poniedziałek rusza kolejna edycja Pucharu Polski Kobiet i Mężczyzn w Badmintonie.
W Centrum Przygotowań Kadry Narodowej LAVO w Józefosławiu (fot.) 14 zespołów damskich i męskich walczyć będzie o tegoroczny Puchar Polski. W turnieju zobaczymy najlepszych polskich badmintonistów na co dzień występujących w zespołach LOTTO Ekstraligi Badmintona oraz pierwszej ligi. 

Tegoroczny turniej to kolejna edycja Pucharu Polski w zupełnie nowej formule, którą znamy z poprzedniego roku. Turniej zostanie rozegrany w formule znanej z takich prestiżowych turniejów jak Uber Cup oraz Thomas Cup – oddzielnie dla kobiet i mężczyzn.

W tegorocznej edycji wystartuje 14 zespołów kobiet i mężczyzn. Siedem klubów wystawiło swoją reprezentację w obu kategoriach, sześć grających na co dzień w Lotto Ekstralidze oraz jeden z pierwszej ligi – ubiegłoroczny spadkowicz OSSM-SMS Białystok. W akcji będzie można oglądać zawodników takich drużyn jak mistrzowie kraju ABRM Warszawa czy ekipy pozostałych medalistów poprzedniej Ekstraligi – Hubala Białystok i SKB Litpol-Malow Suwałki. Oprócz nich wystąpią również drużyny AZS UM Łódź, Unii Bieruń oraz ligowego beniaminka WWL Badminton Marcovia Marki. 

Turniej rozpoczyna się w najbliższy poniedziałek, 13 listopada o godz. 14 w Centrum Przygotowań Kadry Narodowej LAVO w Józefosławiu. W poniedziałek i wtorek zostaną rozegrane trzy rundy zmagań. Mecze o trzecie miejsce i finały zostaną rozegrane w środę. Spotkania finałowe transmitowane będą na żywo w live streamingu oraz w TVP Sport. 

Partnerem Głównym Wydarzenia jest Miasto Stołeczne Warszawa.
#mstWarszawa, #miastoWarszawa, #ZakochajSięwWarszawie #SportowaWarszawa
Partnerem Wydarzenia jest Samorząd Województwa Mazowieckiego. 
KGHM — Sponsor Pucharu Polski w Badmintonie 

Program Pucharu Polski w Badmintonie: 
Poniedziałek 13 listopada 
godz. 14 – I runda turnieju
Wtorek 14 listopada 
godz. 9 – II runda turnieju
godz. 14 – III runda turnieju
Środa 15 listopada 
godz. 9 – półfinały 
godz. 15 – mecze o trzecie miejsce oraz finały (finały transmitowane w TVP Sport)

Puchar Polski Kobiet i Mężczyzn 2023. 13-15 listopada 2023. Józefosław. Hala LAVO. Wyniki w serwisie pzbad.tournamentsoftware.com.

Fot. Rafał Oleksiewicz (mat. prasowe)

Mat. organizatora, jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj