2023-09-16, Kowloon (Hongkong)
Czy Hongkong będzie łaskawy dla mistrzów Europy?
W dzisiejszym półfinale debla mężczyzn na otwartych mistrzostwach Hongkongu w badmintonie (VICTOR Hong Kong Open 2023) zmierzyli się Hendra Setiawan, Mohammad Ahsan (Indonezja) oraz Anders Skaarup Rasmussen i Kim Astrup (Dania). Duńczycy potrzebowali 51 minut, aby zwyciężyć przeciwników 24:22 19:21 21:11.

Rasmussen i Astrup są teraz na topie w męskim deblu i, jak sami twierdzą, ich ostatnie dobre występy, począwszy od złota Igrzysk Europejskich w czerwcu w Tarnowie, przywróciły im radość z gry w badmintona. Od czasu Igrzysk w Polsce para numer dziewięć na świecie wygrała również Canada Open i zdobyła srebro na mistrzostwach świata.

26-letnia Zhang Yi Man (fot., Chiny) zakwalifikowała się do najcenniejszego finału w swojej karierze po dzisiejszej wygranej z Goh Jin Wei (Malezja) 21:14 21:11. Chinka przez cały tydzień prezentowała świetną formę w kategorii singla kobiet i wyznała, że widzi efekty całej swojej ciężkiej pracy i wysiłku, jaki włożyła w dotychczasowe treningi.

Zhang zmierzy się jutro z najwyżej rozstawioną Akane Yamaguchi (Japonia), która pokonała dziś Gregorię Mariskę Tunjung z Indonezji 21:17 23:25 21:18. Warto wspomnieć, że Indonezyjka w ćwierćfinale zadziwiająco gładko wyeliminowała Carolinę Marin 21:8 21:18, co zresztą Hiszpanka podsumowała krótko na swoim Instagramie. Wyznała fanom, że jest rozczarowana swoim poziomem gry, ale pozytywnie nastawia się na kolejne nadchodzące starty.

Jutrzejsze mecze finałowe:

Pearly TAN, THINAAH Muralitharan (Tajlandia) — Apriyani RAHAYU, Siti Fadia Silva RAMADHANTI (Indonezja)
Akane YAMAGUCHI (Japonia) — ZHANG Yi Man (Chiny)
GUO Xin Wa, WEI Ya Xin (Chiny) — TANG Chun Man, TSE Ying Suet (Hongkong)
Jonatan CHRISTIE (Indonezja) — Kenta NISHIMOTO (Japonia)
Kim ASTRUP, Anders Skaarup RASMUSSEN (Dania) — Leo Rolly CARNANDO, Daniel MARTHIN (Indonezja).

Zob. też:
Duńskie deble w ataku
Sensacyjni ćwierćfinaliści na Hong Kong Open
Niezwykłe sytuacje w Hongkongu
World Tour dotarł do Hongkongu

Otwarte mistrzostwa Hongkongu w badmintonie. VICTOR Hong Kong Open 2023. 12-17 września 2023. Hongkong. Kowloon. Hong Kong Coliseum. Zawody HSBC BWF World Tour Super 500. Pula nagród 420 tys. dol. Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com.

Fot. Tan En En © BadmintonPhoto.com (live)


© BadmintonZone.pl | zaloguj