2023-09-15, Jeonju
Biało-Czerwoni tym razem bez medalu na MŚ
Rywale Biało-Czerwonych w piątkowych ćwierćfinałach indywidualnych mistrzostw świata seniorów w Jeonju (BWF World Senior Championships 2023) okazali się nieco zbyt silni, choć w singlach pojedynki Polek były wyrównane. Dorota Grzejdak (fot. 1) walczyła nie tylko z tajwańską przeciwniczką (Feng Mei-Ying), ale także z wiatrem w hali. Miała dwa setbole, ale nie umiała zupełnie w tamtejszych warunkach kontrolować lotki.

Z kolei Dominika Guzik-Płuchowska (fot. 2-3) wprawdzie wygrała w singlu przeciwko Tajlandce Kamonwan Winyoowijak pierwszego seta, ale potem było gorzej:
- Nie do końca taktycznie weszłam w ten mecz. Rywalka grała tak, jak nie lubię. Na boisku bardzo wiało i trudno mi było cokolwiek zrobić. Jest mi oczywiście smutno, że nie udało się zdobyć medalu. Zabrakło trochę szczęścia, choćby w losowaniu — skwitowała Polka.

W grze mieszanej, gdzieprzeciwko indyjskiej parze (Raju Mohamed Rehan, Jamaludeen Anees Kowsar) z Dominiką grał Adam Załęski (fot. 4) nie było lepiej...
- Jak już udawało nam się rozgrywać dłuższe akcje, to z reguły je wygrywaliśmy. Ale niestety rywale byli dziś poza zasięgiem. Dziewczyna rewelacyjnie serwowała. Tuż nad siatką. Nie mogłam z tymi serwami nic zrobić. Ja sama mam poczucie, że nie zagrałam dobrze tego miksta — podsumowała Dominika. 
- Mogliśmy powalczyć więcej. Szkoda, że to się nie udało — dodał Adam.

Wyniki Polaków (15.09.2023)
1/4 finału, gra mieszana 35+
RAJU Mohamed Rehan, JAMALUDEEN Anees Kowsar (Indie, 5/8) — Adam ZAŁĘSKI, Dominika GUZIK-PŁUCHOWSKA (Polska) 21:13 21:9.
1/4 finału, gra pojedyncza kobiet 40+
Kamonwan WINYOOWIJAK (Tajlandia, 5/8) — Dominika GUZIK-PŁUCHOWSKA (Polska, 1) 21:23 21:8 21:14.

1/4 finału, gra pojedyncza kobiet 55+
FENG Mei-Ying (Tajpej) — Dorota GRZEJDAK (Polska, 3/4) 21:16 22:20.

Zob. też:
Przed nami kolejne ćwierćfinałowe emocje Polaków na MŚ
Nadal szanse na medale mistrzostw świata
Awans Adama Kosza na MŚ seniorów
Zwycięstwa Polek w 1. dniu mistrzostw świata.

Indywidualne mistrzostwa świata seniorów w badmintonie. BWF World Senior Championships 2023. 11-17 września 2023. Jeonju (Korea). Hwasan Indoor Stadium. Zawody kategorii Grade 1. Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com.

Fot. Don Hearn © BadmintonPhoto.com; © Dominika Guzik-Płuchowska (live)

Magdalena Kojder

© BadmintonZone.pl | zaloguj