2023-09-14, Jeonju
Przed nami kolejne ćwierćfinałowe emocje Polaków na MŚ
Kolejni nasi reprezentanci meldują się w ćwierćfinałach indywidualnych mistrzostw świata seniorów w Jeonju (BWF World Senior Championships 2023)! Dominika Guzik-Płuchowska i Adam Załęski (fot. 1) po rewelacyjnym meczu pokonali rozstawioną parę z Hongkongu. W ćwierćfinale singla zagra też Dorota Grzejdak (fot. 2).

Polska para grająca w kat. 35+ dopiero dziś rozegrała swój drugi wspólny mecz. Oboje jednak przyznają, że dobrze im się razem gra, mimo że nie mieli wcześniej okazji do wspólnej gry. 
Naprzeciwko stała para rozstawiona z numerem trzy/cztery, ale nasi zawodnicy od pierwszej lotki zagrali odważnie i bez kompleksów. W obu partiach nasi reprezentanci obronili po dwie lotki setowe.

- Wytrzymaliśmy końcówki setów i to bardzo cieszy. To pokazuje, że jesteśmy pewni siebie i jesteśmy w stanie maksymalnie koncentrować się w końcówkach setów. Obroniliśmy łącznie cztery lotki setowe. Bardzo dobrze dogadujemy się na korcie, mimo zagrania dopiero po raz drugi raz w życiu razem. Motywujemy się na boisku i się wspieramy — skomentował po meczu Adam Załęski. Jutro Polacy zagrają o medal o godz 3.30 polskiego czasu. Naprzeciwko bardzo mocna para z Indii.

Swój mecz singlowy wygrała dziś także Dorota Grzejdak. W pierwszym secie jedynie miała trochę problemów, ale w drugim już wyraźnie dominowała. — Musiałam się trochę rozbiegać i dobrze się skończyło. Bardzo zwiewa lotkę. Lotki, które się zbija, nagle lądują gdzie indziej i nawet trudno czasem trafić w lotkę — skomentowała po meczu Dorota Grzejdak. — Trochę szkoda naszego debla (fot. 3). W pierwszym secie było bardzo blisko. Myślę, że przegrałyśmy, bo nie byłyśmy zgrane. Jutro gram jednak dalej — mecz o medal w singlu.

Około godz. 4.00 polskiego czasu Dorota zmierzy się z reprezentantką Tajwanu. W singlu zagra też Dominika Guzik-Płuchowska. Być może jutro uda się wykorzystać którąś z szans medalowych. Dziś w nocy niestety Dominika uległa wspólnie ze Szkotką Lynne Campbell parze z Indii. To były wyrównane dwa pierwsze sety, a w trzecim przeciwniczki narzuciły swój styl gry i Europejkom trudno było skutecznie odpowiedzieć. Walcząc w singlu o medal, Dominika trafia na reprezentantkę Tajlandii.

Wyniki Polaków (14.09.2023)
1/8 finału, gra mieszana 35+
Adam ZAŁĘSKI, Dominika GUZIK-PŁUCHOWSKA (Polska) — FUNG Sin Kei Kenneth, CHOY Vera (Hongkong, 3/4) 24:22 22:20.
1/8 finału, gra pojedyncza kobiet 40+
Dominika GUZIK-PŁUCHOWSKA (Polska, 1) — Hanako TAKEUCHI (Japonia) 21:8 19:21 21:7.
Ćwierćfinał, gra podwójna kobiet 40+
Nupura GADGIL, Pooja PATIL (Indie, 2) — Lynne CAMPBELL (Szkocja), Dominika GUZIK-PŁUCHOWSKA (Polska) 21:17 18:21 21:11.
1/8 finału, gra pojedyncza kobiet 55+
Dorota GRZEJDAK (Polska, 3/4) — Berit THYNESS (Norwegia) 22:20 21:11.
1/8 finału, gra podwójna kobiet 55+
LEE Bok Im, SONG Soon Young (Korea) — Dorota GRZEJDAK (Polska), Honoree ROVERS (Belgia) 21:19 21:15.

Zob. też:
Nadal szanse na medale mistrzostw świata
Awans Adama Kosza na MŚ seniorów
Zwycięstwa Polek w 1. dniu mistrzostw świata.

Indywidualne mistrzostwa świata seniorów w badmintonie. BWF World Senior Championships 2023. 11-17 września 2023. Jeonju (Korea). Hwasan Indoor Stadium. Zawody kategorii Grade 1. Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com.

Fot. © Adam Załęski i Andrzej Grzechnik (live)

Magdalena Kojder

© BadmintonZone.pl | zaloguj