2023-09-09, Gniezno
Lepiej podwójnie
Na zakończonych w Gnieźnie otwartych mistrzostwach Polski juniorów w badmintonie (ENEA Polish U19 Open 2023 presented by VICTOR) polscy zawodnicy rządzili w grach podwójnych, zwłaszcza w deblu żeńskim i mikście, gdzie zmonopolizowali finały, a dwa złota wywalczyła Julia Stankiewicz (z Kingą Stokfisz i Arkadiuszem Dydyńskim).
Wicemistrzostwo zdobyli w deblu Bartłomiej Butkus i Damian Perkowski oraz Viktoriya Pletsiukhova i Veranika Stankevich, a w mikście Mateusz Golas i Anna Czuchra.

Brąz zdobyli w deblu Igor Jasek i Michał Szczypka oraz Anna Czuchra i Joanna Podedworny, a w mikście Bartłomiej Butkus i Julia Piwowar.

Gorzej było w grach pojedynczych. Jedyny medal, brązowy, wywalczył Bartosz Puńko. Rozstawionego z numerem dwa Mateusza Golasa wyeliminował już w drugiej rundzie Rohan Kumar Anandas Raj Kumar (Indie), który zdobył ostatecznie brązowy medal. Wśród juniorek trzy Polki zakończyły swój singlowy udział w ćwierćfinale, w tym rozstawiona z numerem trzy Joanna Podedworny. Singla wygrała ostatecznie Włoszka Gianna Stiglich (fot.), która nie ulękła się w finale rozstawionej z numerem jeden Hinduski (Naishaa Kaur Bhatoye).


Wyniki finałów (9.09.2023)
Gra pojedyncza mężczyzn
Adith KARTHIKEYAN PRIYA (Holandia, 1) — Noah HAASE (Holandia, 3) 21:18 21:17.
Gra pojedyncza kobiet
Gianna STIGLICH (Włochy, 2) — Naishaa Kaur BHATOYE (Indie, 1) 21:13 21:17.
Gra podwójna mężczyzn
Vojtěch HAVLÍČEK, Patrik HRAZDÍRA (Czechy) — Bartlomiej BUTKUS, Damian PERKOWSKI (Polska) 21:12 21:17.
Gra podwójna kobiet
Julia STANKIEWICZ, Kinga STOKFISZ (Polska, 3) — Viktoriya PLETSIUKHOVA, Veranika STANKEVICH (Polska) 20:22 21:17 21:14.
Gra mieszana
Arkadiusz DYDYNSKI, Julia STANKIEWICZ (Polska) — Mateusz GOLAS, Anna CZUCHRA (Polska) 21:17 23:21.

Otwarte mistrzostwa Polski juniorów w badmintonie. ENEA Polish U19 Open 2023 presented by VICTOR. 7-9 września 2023. Gniezno. Hala GOSiR. Zawody kategorii Junior International Challenge. Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com.

Fot. Jnanesh Salian © BadmintonPhoto.com (archiwum)
az

© BadmintonZone.pl | zaloguj