2023-05-26, Kuala Lumpur
Lin Chun-Yi znów zadziwił publiczność Axiata Areny
Większość ćwierćfinałowych meczów PERODUA Malaysia Masters 2023 presented by DAIHATSU (HSBC BWF World Tour Super 500) stanowiły długie trzysetówki, ale "bank zegarowy" rozbili na spółkę Japończyk Kodai Naraoka (3. BWF) i Tajwańczyk Lin Chun-Yi (24. BWF), którzy grali równo dwie godziny.

Co prawda były dodatkowe przerwy: Tajwańczyka łapały skurcze, a Japończyk potrzebował pomocy medycznej. Pierwszego seta wygrał dość przekonująco Naraoka w 
stosunku 21:17 i przebieg spraw zdawał się potwierdzać wymowę ich bilansu head-to-head korzystnego dla singlisty z Kraju Kwitnącej Wiśni (3:0). W drugim secie nie wykorzystał jednak 10(!) lotek meczowych i przegrał 29:30. W trzecim Lin Chun-Yi (fot. 1-3) tracił już w pewnym momencie do przeciwnika po zmianie stron sześć punktów, potem cztery (14:18). Mający wsparcie większości widowni Naraoka (fot. 2-3) utknął na 19. punkcie (19:17) i nie zdobył już więcej, przegrywając 19:21 i cały pojedynek o medal.

Lin Chun-Yi zaimponował już poprzedniego dnia, eliminując gwiazdę i faworyta gospodarzy, Lee Zii Jia. Czy będzie miał jeszcze siłę, by zadziwić nas zwycięstwem w
półfinale? Zobaczymy wkrótce, po zakończeniu sobotniego pojedynku Tajwańczyka z Chińczykiem Weng Hong Yangiem.

Sukcesy medalowe w poszczególnych grach uległy swego rodzaju rozproszeniu. W singlach i deblu mężczyzn w danej grze każdy singlista lub para reprezentuje inny kraj. W deblu kobiet dwie pary są z Korei, a w mikście dwie z Tajlandii, ale czy to się przełoży na jednorodny skład finałów, dopiero się okaże. Jednorodność jest jednak widoczna wyraźnie pod jednym względem. Wszyscy medaliści reprezentują kraje azjatyckie.Turniej Masters Malezji w badmintonie. PERODUA Malaysia Masters 2023 presented by DAIHATSU. 23-28 maja 2023. Kuala Lumpur (Malezja). Axiata Arena (Stadium Putra Bukit Jalil). Turniej HSBC BWF World Tour Super 500. Pula nagród: 420 tys. dol. Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com.

Fot. Yves Lacroix © BadmintonPhoto.com 
(live)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj