2023-05-19, Józefosław k. Warszawy
Ekstraweekend Ekstraligi
Ostateczna rozgrywka sezonu 2022/23  LOTTO Ekstraligi Badmintona (Drużynowe Mistrzostwa Polski) nastąpi w ten weekend  w podstołecznym Józefosławiu w Centrum Przygotowań Kadry Narodowej LAVO. Szansę na tytuł mistrzowski mają cztery zespoły: obrońca tytułu — SKB Litpol-Malow Suwałki, rozstawiony z numerem jeden zwycięzca pierwszej fazy ("każdy z każdym"), klubowy mistrz Europy — Hubal Białystok, trzeci po pierwszej fazie rozgrywek — ABRM Warszawa oraz finiszująca na czwartym miejscu po pierwszej fazie Beninca Feniks Kędzierzyn-Koźle.

Na podstawie ostatnich wyników za faworyta uchodzi w oczach wielu obserwatorów Hubal Białystok, chociaż w fazie "każdy z każdym" przegrał z Benincą 3:4. Jedna z gwiazd Hubala, Adrian Dziółko, wyraża ostrożny optymizm:
- To był bardzo udany sezon dla nas. W zeszłym roku zdobyliśmy klubowe mistrzostwo Europy, w tym sezonie mamy największe szanse na zwycięstwo, ale wszystko zweryfikuje kort. To sport, gdzie liczą się technika, wytrzymałość i emocje
Ekipa z Białegostoku zmierzy się w meczu półfinałowym z potencjalnym czarnym koniem, zespołem z Kędzierzyna-Koźla. Zawodniczka tego ostatniego, Dominika Kwaśnik, nie kryje apetytu na kolejny dobry występ: — Naszym celem było utrzymanie się w rozgrywkach, a awansowaliśmy do wielkiego finału. W sezonie zasadniczym pokonaliśmy Hubala, ale play-off rządzi się swoimi prawami. Na pewno będziemy walczyć do samego końca

W drugim półfinale zobaczymy ubiegłorocznych finalistów, czyli obrońców tytułu SKB Litpol-Malow Suwałki i wicemistrzów — ABRM Warszawa.
- Koncentrujemy się na pojedynku półfinałowym, to jest nasz najważniejszy cel. Nie potrzebujemy żadnej dodatkowej motywacji, bo wszyscy doskonale wiemy o co gramy – mówi aktualny mistrz Polski w grze podwójnej Miłosz Bochat z ABRM Warszawa. W ostatniej kolejce ligowej górą byli suwałczanie, którzy pokonali ABRM 4:3. Jak będzie w pierwszym półfinale? Przekonamy się już w sobotę po południu.

Jedna z legend polskiego badmintona, czterokrotny olimpijczyk Michał Łogosz, dziś będący w sztabie szkoleniowym SKB Litpol-Malow Suwałki, zapowiada walkę o kolejny tytuł mistrzowski: 
- Mam nadzieję, że SKB będzie po raz kolejny mistrzem Polski, taki jest plan jak co roku od ponad dwóch dekad. Mamy teraz bardzo wyrównany poziom, co nie zdarzyło się od wielu lat. To podwyższyło znacznie poziom sportowy naszej ligi. Mam nadzieję, że w tegorocznym finale bęzie co najmniej tak emocjonująco jak przed rokiem.

Tegoroczne finały Play-Off LOTTO Ekstraligi Badmintona odbędą się w weekend 20-21 maja 2023 roku (najbliższa sobota i niedziela). Pierwszego dnia rozegrane zostaną półfinały, mecz o trzecie miejsce i baraż o LOTTO Ekstraligę pomiędzy zespołami CT Arena Hawel Academy Poznań a WWL Badminton Club Grupa Cygan. W niedzielne przedpołudnie nastąpi finałowe starcie o tytuł mistrzowski z udziałem tryumfatorów półfinałów.

- Ciężko jest wskazać faworyta, bo kluby prezentują naprawdę bardzo wysoki poziom – mówił podczas specjalnej konferencji prasowej prezes Polskiego Związku Badmintona Marek Krajewski. — Liczę na podobne emocje jak przed rokiem oraz na jeszcze większy poziom w przyszłym sezonie. Od września będziemy mieli więcej kolejek, wszystkie spotkania będą w livestreamingu, a najciekawszy pokaże TVP Sport.

Tegoroczne play-off LOTTO Ekstraligi Badmintona ma oprawę telewizyjną. Wszystkie spotkania będzie można śledzić w transmisji livestreamingowej, a finał w transmisji w kanale otwartym TVP Sport.

Fot. mat. organizatora

jr, mat. organizatora

© BadmintonZone.pl | zaloguj