2023-05-16, Suzhou
Sudirman jak na razie dla faworytów
Niemcy i Kanada zdołały wygrać po jednej grze podczas wtorkowych zmagań drużynowych mistrzostw świata — pucharu im. Sudirmana w Chinach.

Tajlandia napotkała mocny opór drużyny Kanady, gdy po wygranym mikście, singiel mężczyzn zakończył wygraną Brian Yang. Na barkach singlistki Intanton Ratchanaok (fot. 1) spoczywało poprowadzenie drużyny do zwycięstwa. Szanse nie były wysokie, bowiem w trzecim secie Intanon przegrywała już 12:17 i wtedy dopiero zdobyła sześć punktów z rzędu wychodząc na prowadzenie. Ostatecznie to Tajlandka wygrała trzeci set 22:20 i wyprowadziła swoją drużynę na prowadzenie 2:1, które podtrzymali drużynowi koledzy i koleżanki, kończąc mecz zasłużonym zwycięstwem 4:1.

Chiny, grające przeciwko Singapurowi, mogły się obawiać jedynie gry podwójnej mężczyzn, w której dopiero w trzecim secie Liang Wei Keng, Wang Chang (fot. 2) pokonali parę Jun Liang Andy Kwek, Loh Kean Hean 21:14.

Indonezja łatwo wygrała z Niemcami chociaż Leo Rolly Carnando, Daniel Martin nie podołali deblowi Mark Lamsfuss, Marvin Seidel (fot. 3). Jednak był to jedyny punkt zdobyty przez niemiecką drużynę w batalii przeciwko Indonezji, ostatecznie zakończonej wynikiem 4:1 dla Azjatów.

Chiny i Dania na razie odpoczywają, ich mecz o pierwsze miejsce w grupie odbędzie się w czwartek. Wtedy też Indonezja zagra z Tajlandią o pierwsze miejsce, i tym samym rozstrzygną się miejsca w grupach A i B.

Wyniki meczów grupowych (16.05.2023)
Grupa B
Indonezja — Niemcy 4:1
Tajlandia — Kanada 4:1
Grupa A
Chiny — Singapur 5:0
Dania — Egipt 5:0

Zob. też: Malezja pogrzebała nadzieje Indii Aktualny czempion potwierdził przewagę nad byłym Tylko bez sztuczek serwisowych! Puchar Sudirmana.

18. mistrzostwa świata drużyn mieszanych w badmintonie (Puchar Sudirmana — TotalEnergies BWF Sudirman Cup 2023; BWF World Mixed Team Championships. Kategoria BWF Grade 1 — Team Tournament. 14-21 maja 2023. Suzhou (Chiny). Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com.

Fot. Jnanesh Salian, Erika Sawauchi © BadmintonPhoto.com (live)

ap

© BadmintonZone.pl | zaloguj