2023-05-12, Pattaya
Zwycięstwo polskich deblistek w Tajlandii
Polski debel Oliwia SzmigielDaria Bujnicka (fot.) zapewnił sobie praktycznie mistrzostwo Tajlandii w parabadmintonie w kategorii SH6, gromiąc w piątek parę Hawwa Eshal Riyaz, Aishath Nazaha (Malediwy) 21:4 21:4.

Na międzynarodowych mistrzostwach Tajlandii w parabadmintonie (Thailand Para Badminton International 2023) naszym reprezentantkom pozostał jeszcze jeden mecz, ale mają w tabeli taką przewagę, że mogłyby sobie nawet pozwolić na przegraną, zresztą z deblem z Hongkongu demonstrującym wyraźnie 
mniejsze umiejętności niż Biało-Czerwone.

Oliwia w sobotę ma zagrać również ćwierćfinał singla, w którym nie będzie faworytką, gdyż przeciwniczka to rozstawiona z numerem jeden Hinduska Nithya Sre Sumathy Sivan. Polce nie udało się w ich dotychczasowych konfrontacjach urwać rywalce nawet seta, a bilans pojedynków to 0:5. W 1/8 finału Szmigiel w piątek pokonała 21:10 21:10 Tajwankę Cai Yi-Lin.

Swoje występy w Pattayi zakończył natomiast Bartłomiej Mróz (fot. 3), startujący w kategorii SU5. 
W piątek grał ćwierćfinał debla w parze z Turkiem Ilkerem Tuzcu. Polsko-turecki duet uległ indyjskiemu deblowi Hardik Makkar, Ruthick Ragupathi 15:21 21:15 14:21.

Zob. album ze zdjęciami Bartłomieja Mroza na Thailand Para Badminton International 2023.


Międzynarodowe mistrzostwa Tajlandii w parabadmintonie. Thailand Para Badminton International 2023. 9-14 maja 2023. Pattaya (Tajlandia). Kategoria: BWF Para Badminton International Level 2. Wyniki w serwisie bwfpara.tournamentsoftware.com.

Fot. Craig Burgess, Alan Spink © BadmintonPhoto.com (live)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj