2023-03-12, Caldas da Rainha
Brązy Polek i Polaków w Portugalii
Dwa miejsca na podium przypadły parom z Polski w turnieju 58th Portuguese International 2023. W deblu kobiet brąz wywalczyły Kornelia Marczak i Dominika Kwaśnik, a para mieszana Paweł Śmiłowski, Magdalena Świerczyńska osiągnęła podobny sukces w mikście.

Polki, rozstawione z nr. 2, radziły sobie świetnie aż do spotkania z późniejszymi triumfatorkami turnieju. Debel Marczak/ Kwaśnik (fot.) uległ w półfinale Turczynkom Bengisu Ercetin, Nazlıcan Inci. Znane m.in. z mistrzostwa Polish Open 2021 w Gnieźnie oraz złotego medalu mistrzostw Europy juniorów w 2018, w Portugalii zawodniczki z Turcji do złota przebijały się długą drogą, bo aż z kwalifikacji.

Mikst Śmiłowski, Świerczyńska, podobnie jak deblistki, również uległ w półfinale późniejszym triumfatorom turnieju. Zostali nimi reprezentanci Danii — Andreas Søndergaard i Iben Bergstein.

Międzynarodowe mistrzostwa Portugalii w badmintonie. 58th Portuguese International 2023. 8-12 marca 2023. Caldas da Rainha (Portugalia), High Performance Center. Kategoria: International Series, Pula nagród: 10 tys. dol. Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com.

Fot. Janusz Rudziński © BadmintonZone.pl (archiwum)

ap

© BadmintonZone.pl | zaloguj