2023-03-14, Tarnów
Marcowe Polish Open w Tarnowie

45. edycja Polish Open, czyli międzynarodowe otwarte mistrzostwa Polski w badmintonie, odbędą się w tym roku w Tarnowie w dn. 22-26.marca. W turnieju wystąpi rekordowa liczba 400 zawodników z 43 krajów. Zawody w tarnowskiej Arenie Jaskółka są ostatnią kwalifikacją przed czerwcowymi Igrzyskami Europejskimi, rozgrywanymi również w Małopolsce.

Na tarnowskiej Arenie zobaczymy licznie reprezentowaną polską kadrę narodową. Nasi badmintoniści wystartują we wszystkich kategoriach, a największą obsadę zapewnią w singlu, w którym zgłoszono łącznie 27 zawodniczek i zawodników. Dwoje z nich — Wiktorię Dąbczyńską i Mateusza Danielaka — zobaczymy bezpośrednio w turnieju głównym, podobnie jak po pięć par w deblu kobiet, mężczyzn i mikście. Pozostali Polacy rozpoczną zawody od kwalifikacji. W turnieju wystartuje łącznie 49 badmintonistów z Polski.

W singlu mężczyzn z numerem 1 rozstawiony jest reprezentant Indii Sai Praneeth, a tuż za nim Duńczyk Victor Svendsen i Czech Jan Louda. Dziką kartę do gry w turnieju głównym otrzymał Mateusz Danielak (Ruch Piotrków Trybunalski). Z kolei w turnieju singlistek „jedynką” jest reprezentantka Singapuru Jia Min Yeo, a z kolejnymi numerami zagrają Julie Dawali Jakobsen z Danii i Léonice Huet z Francji. Najwyżej sklasyfikowana Polka, Wiktoria Dąbczyńska (Orlicz Suchedniów), również rozpocznie grę od turnieju głównego.

W grach podwójnych z numerem jeden rozstawione są azjatyckie pary z Tajwanu wśród mężczyzn i z Singapuru wśród kobiet. Przypomnijmy, że w ubiegłorocznym Polish Open na najwyższym stopniu podium stanęli badmintoniści z Hongkongu oraz Danii, natomiast w mikście — reprezentanci Tajwanu. W tym roku jedynką w grze mieszanej są Kanadyjczycy.

Wśród mężczyzn w turnieju głównym zobaczymy parę Paweł Śmiłowski (Hubal Białystok), Szymon Ślepecki (ABRM Warszawa), w mikście Jana Wilczaka (ABRM Warszawa) i Julię Stankiewicz (Hubal Białystok), natomiast wśród kobiet cztery polskie pary. Najwyżej sklasyfikowane są mistrzynie Polski Dominika Kwaśnik (Beninca Feniks Kędzierzyn-Koźle), Kornelia Marczak (Plesbad Pszczyna). Pozostali Polacy rozpoczną turniej od kwalifikacji. Pełna lista zgłoszeń dostępna jest na bwf.tournamentsoftware.com.

Wydarzenie honorowym patronatem objął Marszałek Województwa Małopolskiego.

Ramowy harmonogram imprezy, Arena Jaskółka Tarnów, ul. Traugutta 3B:
22.03 (środa) – 23.03 (czwartek); godz. 9.00-21.00 Kwalifikacje,
24.03 (piątek) godz. 9.00 finał kwalifikacji, godz. 11.00 start turnieju głównego
25.03 (sobota) godz. 9.00 ciąg dalszy turnieju głównego, 16.00 pojedynki ćwierćfinałowe
26.03 (niedziela) godz. 9.00 pojedynki półfinałowe, godz. 13.00 pojedynki finałowe (transmisja w TVP Sport)

Otwarte mistrzostwa Polski w badmintonie. Polish Open 2023. 22-26 marca 2023. Arena Jaskółka Tarnów (Polska). Turniej International Challenge. Pula nagród: 15 tys. dol. Wyniki w serwisie bwf.tournamentsoftware.com.

Mat. organizatora, ap

© BadmintonZone.pl | zaloguj