2023-03-06, Józefosław k. Warszawy
Druga tura AMWiM
We wtorek 7 marca upływa termin zgłoszeń do drugiego turnieju w ramach jubileuszowej 25. edycji akademickich mistrzostw Warszawy i Mazowsza w badmintonie, który odbędzie się w hali LAVO (12 kortów) w Józefosławiu k. Warszawy.

Przewidziano łącznie cztery turnieje, a pierwszy rzut eliminacyjny został rozegrany w sobotę 14 stycznia 2023 roku. Indywidualnie zwyciężyli w singlu Joanna Rudna (Akademia Finansów i Biznesu Vistula) i Kajetan Baranowski (Collegium Civitas Warszawa), a w deblu Bogumiła Przybyła i Aleksandra Sztabkowska (Wojskowa Akademia Techniczna) oraz bracia Szymon i Tymoteusz Malikowie (Akademia Wychowania Fizycznego). Drużynowo wśród kobiet i mężczyzn najlepsza była Wojskowa Akademia Techniczna.

Najbliższy, drugi rzut eliminacyjny zamknie kwalifikacje indywidualne do turnieju finałowego singli i debli (zaplanowany na niedzielę 7 maja). Startujący w styczniowym, pierwszym rzucie eliminacyjnym, zgromadzili już mniejszą lub większą pulę punktów, ale trzeba pamiętać, że zgodnie z regulaminem technicznym do finałów kwalifikują się także — niezależnie od klasyfikacji punktowej — wszyscy finaliści pierwszego i drugiego rzutu eliminacyjnego.

Marcowy, drugi rzut może mieć też duże znaczenie dla klasyfikacji drużynowej, choć do niej będzie również wliczany późniejszy trzeci turniej — gra mieszana.

Sponsorem nagród jubileuszowej edycji jest Victor Polska, wyłączny dystrybutor marek: VICTOR & FZ FORZA & VICFUN & ASHAWAY, który przygotował nagrody dla uczestników w postaci voucherów na sprzęt (do realizacji w sklepiku sponsora w hali LAVO. do końca maja br.). Nagrody otrzymają wszyscy zdobywcy pierwszych miejsc na turniejach 1 kwietnia (miksty) i 7 maja (single i deble kobiet i mężczyzn). Ponadto na turnieju gier mieszanych zostaną rozlosowane wśród uczestników trzy vouchery na sprzęt.

Zawody są współfinansowane ze środków m.st. Warszawy oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Udział w zawodach jest bezpłatny. Mogą startować zarówno amatorzy, początkujący, jak badmintoniści wyczynowi. Zgłoszenia następują za pośrednictwem klubów uczelnianych AZS. Ostatni dzień zgłoszeń do 2. rzutu mistrzostw to wtorek 7 marca 2023 (vide Komunikat nr 2). Zawodnicy będą gromadzić na swoim koncie punkty dające awans do turnieju finałowego, a zarazem uczelnie Mazowsza będą na tym turnieju zdobywać punkty do klasyfikacji drużynowej. Turniej będzie rozgrywany systemem grupowo-pucharowym, pozwalającym uniknąć odpadnięcia z rywalizacji już po jednym meczu. Zawodnik/zawodniczka może startować w grze pojedynczej albo podwójnej. Nie można grać w obu jednocześnie na tym samym turnieju.

Szczegółowy harmonogram gier zostanie zamieszczony na stronie organizatora i w serwisie pzbad.tournamentsoftware.com (poinformuje też o tym patron medialny zawodów — BadmintonZone.pl) w piątek 10 marca 2023.

Ponadto obowiązują zweryfikowane: przynależność do Akademickiego Związku Sportowego oraz posiadanie certyfikatu przynależności akademickiej.

Terminy następnych turniejów to:
sobota 1 kwietnia 2023 (turniej gier mieszanych),
niedziela 7 maja 2023 
(finały indywidualne).

Mistrzostwa organizuje AZS Warszawa

XXV Akademickie Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza w badmintonie, II rzut eliminacyjny w grze pojedynczej i podwójnej, 11 marca 2023, hala LAVO., Józefosław, ul. Geodetów 23 E. Zob. Komunikat nr 2. Regulamin techniczny. Regulamin ogólny. Strona organizatora. Facebook mistrzostw. Facebook organizatora.

jr, mat. organizatora

© BadmintonZone.pl | zaloguj