2023-02-28
BWF uzyskała nowoczesne wsparcie do walki z oszustwami
BWF intensyfikuje walkę z ustawianiem meczów i manipulacją meczami dzięki zaawansowanym serwisom Stats Perform na rzecz uczciwości.
Światowa Federacja Badmintona (BWF) podpisała szeroko zakrojoną, długoterminową umowę z liderem w dziedzinie analizy danych sportowych i uczciwości, firmą Stats Perform, która dostarczy działowi ds. uczciwości BWF szereg zaawansowanych usług w celu zwiększenia ochrony tej dyscypliny sportu.

Partnerstwo zwiększa możliwości działu BWF ds. uczciwości w zakresie badania podejrzanych zakładów na mecze badmintona i jest częścią ciągłych inicjatyw odstraszających przeciwko potencjalnym sprawcom korupcji w sporcie. Monitorowanie rynków bukmacherskich w czasie rzeczywistym pod kątem podejrzanych działań związanych z zakładami nadal jest istotnym elementem działań BWF przeciwko manipulacjom meczowym.

To nowe partnerstwo w szczególności umożliwia BWF zbieranie informacji na temat konkretnych meczów i zawodów, które mogą mieć powiązania z podejrzaną działalnością bukmacherską, a tam gdzie to możliwe, będzie katalizatorem dochodzenia w sprawie podejrzenia manipulacji meczami.

Partnerstwo Stats Perform zapewnia działowi BWF ds. uczciwości całościowy zestaw narzędzi do wykorzystania. Oprócz monitorowania rynku zakładów, partnerstwo Stats Perform obejmuje również edukację w zakresie uczciwości, wsparcie w zakresie analiz wywiadowczych oraz pionierską usługę analizy uczciwości wyników.

Sekretarz Generalny BWF Thomas Lund (fot.) powiedział: Włączenie w nasze działania wsparcia Stats Perform wzmocni nasze zaangażowanie w ochronę uczciwości tej dyscypliny sportu przed korupcją związaną z zakładami. (...) Mamy teraz do dyspozycji najlepsze w branży zasoby do monitorowania podejrzanych zakładów, które mają miejsce podczas turniejów cyklu HSBC BWF World Tour i głównych imprez BWF (BWF Major Championships).

Dyrektor generalny Stats Perform Carl Mergele powiedział: BWF są kluczowym partnerem Stats Perform i jesteśmy dumni z zaufania, jakim nas obdarzyli, aby zarówno rozwijać tę dyscyplinę sportu marketingowo, jak i chronić ją przed szkodami.

Jake Marsh, odpowiedzialny w Stats Perform za zarządzanie serwisami ds. uczciwości, skomentował: Jesteśmy zachwyceni, że możemy dodać BWF do grona naszych klientów i dostarczyć rozwojowe podejście do zarządzania ryzykiem w dziedzinie uczciwości, w ramach którego będziemy ściśle współpracować z wewnętrzną jednostką ds. uczciwości międzynarodowego organu zarządzającego, aby chronić sport przed manipulacją meczami i związanymi z tym zagrożeniami.

Dział serwisu ds. uczciwości firmy Stats Perform szybko się rozwijał w ostatnich latach i obecnie współpracuje z ponad 50 klientami i partnerami na całym świecie w różnych dyscyplinach sportu, w tym w tenisie, piłce nożnej, krykiecie, koszykówce i kabaddi.

Fot. Raphael Sachetat © BadmintonPhoto.com (archiwum)

jr, BWF

© BadmintonZone.pl | zaloguj