2023-01-09, Józefosław k. Warszawy
Warszawskie uczelnie na starcie
We wtorek 10 stycznia upływa termin zgłoszeń do pierwszego turnieju w ramach jubileuszowej 25. edycji akademickich mistrzostw Warszawy i Mazowsza w badmintonie. Przewidziano łącznie cztery turnieje, a pierwszy rzut eliminacyjny zostanie rozegrany w sobotę 14 stycznia 2023 roku w hali LAVO (12 kortów) w Józefosławiu k. Warszawy.

Zawody są współfinansowane ze środków m.st. Warszawy oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.
Sponsorem jubileuszowej edycji jest Victor Polska, wyłączny dystrybutor marek: VICTOR & FZ FORZA & VICFUN & ASHAWAY, który przygotuje nagrody dla uczestników.

Udział w zawodach jest bezpłatny. Mogą startować zarówno amatorzy, początkujący, jak badmintoniści wyczynowi. Zgłoszenia następują za pośrednictwem klubów uczelnianych AZS. Ostatni dzień zgłoszeń do 1. rzutu mistrzostw to wtorek 10 stycznia 2023 (vide Komunikat nr 1). Zawodnicy będą gromadzić na swoim koncie punkty dające awans do turnieju finałowego, a zarazem uczelnie Mazowsza będą na tym turnieju zdobywać punkty do klasyfikacji drużynowej. Turniej będzie rozgrywany systemem grupowo-pucharowym, pozwalającym uniknąć odpadnięcia z rywalizacji już po jednym meczu. Zawodnik/zawodniczka może startować w grze pojedynczej albo podwójnej. Nie można grać w obu na tym samym turnieju.

Szczegółowy harmonogram gier zostanie zamieszczony na stronie organizatora i w serwisie pzbad.tournamentsoftware.com (poinformuje też o tym patron medialny zawodów — BadmintonZone.pl) w piątek 13 stycznia 2023.

Ponadto obowiązują zweryfikowane: przynależność do Akademickiego Związku Sportowego oraz posiadanie certyfikatu przynależności akademickiej.

Terminy następnych turniejów to:
sobota 11 marca 2023 (II rzut eliminacyjny),
sobota 18 marca 2023 (turniej par mieszanych),
sobota 1 kwietnia 2023 (finały indywidualne).

Mistrzostwa organizuje AZS Warszawa

Zob. też:

XXV Akademickie Mistrzostwa Warszawy i Mazowsza w badmintonie, I rzut eliminacyjny w grze pojedynczej i podwójnej, 14 stycznia 2023, hala LAVO., Józefosław, ul. Geodetów 23 E. Zob. Komunikat nr 1. Regulamin techniczny. Regulamin ogólny. Strona organizatora.

jr, mat. Organizatora

© BadmintonZone.pl | zaloguj