2022-07-22, Tajpej
Suta pula nagród dla miejscowych gwiazd?
Mistrzowie olimpijscy w grze podwójnej mężczyzn, Lee Yang i Wang Chi-Lin (fot. 1-2), awansowali do półfinałów otwartych mistrzostw Tajwanu w badmintonie (YONEX Taipei Open 2022). Od czasu niespodziewanego sukcesu w Tokio nie potwierdzają jednak takiego wysokiego statusu i ponieśli wiele dotkliwych porażek.
Jeśli wygrają w Tajpeju, to jeszcze niewiele zmieni w sytuacji. Są rozstawieni z numerem jeden, a turniej jest kategorii "zaledwie" HSBC BWF World Tour Super 300. Co prawda z pulą nagród finansowych wyższą niż normalne turnieje Super 500, bo wynoszącą 500 tysięcy dolarów.
Do półfinału turnieju rozgrywanego na ich terenie Lee i Wang awansowali, eliminując swoich pobratymców, Lee Chia-Hana i Lin Yong Shenga (fot. 2) 21:16 21:13. Ale do ćwierćfinału dotarli szczęśliwie, bo już w pierwszej rundzie przeciwko innemu miejscowemu deblowi — Fang-Chih Lee, Fang-Jen Lee — musieli po drodze obronić dwie lotki meczowe, by wyjść z opresji obronną ręką (19:21 22:20 21:16).

Do strefy medalowej dotarli także inni miejscowi murowani faworyci rozstawieni z numerem jeden. Wicemistrzyni olimpijska Tai Tzu Ying uczyniła to bez straty seta, a w ćwierćfinale wygrała z rodaczką, Pai Yu Po 21:13 21:14. Natomiast numer jeden w singlu mężczyzn, Chou Tien Chen, rozegrał w ćwierćfinale niepełny pojedynek z Chen Chi Tingiem, który zrezygnował z gry na początku drugiego seta (pierwszego przegrał). W piątek natomiast odpadł rozstawiony z numerem dwa drugi singlista Tajwanu, Wang Tzu Wei, ulegając po blisko godzinie rodakowi, Lin Chun-Yi 13:21 21:19 10:21.

Relatywnie wysoka pula nagród nie zwabiła w większej liczbie badmintonistów europejskich (choć grali m.in. dobrze nam znani Jordan Hart, Danyło Bosniuk i Polina Buhrowa), a odpadli najdalej w drugiej rundzie (Niemiec Max Weisskirchen).


Otwarte mistrzostwa Tajpeju w badmintonie. YONEX Taipei Open 2022. 19-24 lipca 2022. Tajpej (Tajwan). Taipei Arena. HSBC BWF World Tour Super 300. Pula nagród: 500 tys. dol. Wyniki reprezentantki Polski.  Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com.

Fot. Yves Lacroix © BadmintonPhoto.com (live)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj