2022-07-16, Dublin
Celtyckie szranki Polaków
Troje polskich parabadmintonistów uczestniczyło w międzynarodowym turnieju 4 Nations Para Badminton International 2022 w Dublinie (Irlandia).

W zmaganiach indywidualnych wszystkim udało się awansować z grup z drugich miejsc i powalczyć w głównym turnieju. Obie singlistki — Oliwia Szmigiel (fot. 1) i Daria Bujnicka — zagrały od razu w równoległych półfinałach, w których szczególną waleczność wykazała Szmigiel, urywając seta Angielce Rachel Choong i poważnie zagrażając jej wygranej w trzecim secie. Ostatecznie Polka przegrała o włos 20:22. Obie polskie zawodniczki zagrały również w pokazowych meczach mikstowych. Para Szmigiel, Dalglish (Anglia) zajęła w tym turnieju drugie miejsce.

Bartłomiej Mróz (fot. 2), grając o strefę medalową starł się z Fang Jen-Yu z Tajpeju. Była to szansa na rewanż za przegraną Mroza w grupie, jednak ponownie to Tajwańczyk triumfował w dwóch setach. Mróz za to wspierał swoje koleżanki w ich meczach, asystując trenerce kadry Małgorzacie Janiaczyk (fot. 2).

Gry finałowe zostaną rozegrane w niedzielę.

4 Nations Para Badminton International 2022, Międzynarodowe Mistrzostwa Irlandii w Parabadmintonie, 13-17 lipca 2022, Dublin (Irlandia), National Indoor Arena. Turniej BWF Para Badminton International Grade 2 — Level 1. Wyniki w serwisie TournamentSoftware.

Fot. Craig Burgess © BadmintonPhoto.com (live)

ap

© BadmintonZone.pl | zaloguj