2022-07-13, Singapur
Jordan Hart pożegnała się z Singapore Open
Jordan Hart (fot. 1-3) przegrała w pierwszej rundzie turnieju głównego otwartych mistrzostw Singapuru w badmintonie z reprezentantką gospodarzy Yeo Jia Min (fot. 2) 12:21 9:21.
Porażka reprezentantki Polski z najlepszą Singapurką, notowaną w drugiej dziesiątce listy światowej, była do przewidzenia. Jednak w środę doszło do odpadnięcia kilkorga faworytów. Przegrali obaj niedzielni finaliści Malaysia Masters w singlu mężczyzn. Zwycięzca z Kuala Lumpur, Indonezyjczyk Chico Aura Dwi Wardoyo, przegrał w Singapurze z Kanadyjczykiem Brianem Yangiem 12:21 17:21. Wicemistrz z Kuala Lumpur, Hongkończyk Ng Ka Long Angus, uległ swemu imiennikowi z Malezji, Ng Tze Yongowi 16:21 17:21.
Wicemistrz świata Kidambi Srikanth (Indie) przegrał ze swoim mniej znanym rodakiem Mithunem Manjunathem 17:21 21:15 18:21. Tajlandka Rathanok Intanon skreczowała z powodu kontuzji w 10 minucie pojedynku, prowadząc w pierwszym secie z Sung Shuo Yun (Tajwan) 11:9. Rozstawiona z numerem jeden Tajwanka Taui Tzu Ying wprawdzie wygrała ze swoją rodaczką Pai Yu Po 21:17 21:16, ale zgłosiła następnie oddanie walkowera w drugiej rundzie.

Natomiast Tajwańczyk Chou Tien Chen (4. BWF) zrewanżował się Chińczykowi Lu Guang Zu (24. BWF) za bolesną porażkę w grudniu ubiegłego roku w drugiej rundzie indywidualnych mistrzostw świata w Huelvie. Rozstawiony tam z numerem cztery Chou sensacyjnie odpadł za sprawą Lu już we wstępnej fazie czempionatu, a Chińczyka zaraz potem wyeliminował późniejszy wicemistrz, wspomniany wyżej Kidambi.

Inne ciekawe konfrontacje w pierwszej rundzie Singapore Open to te z udziałem męskich debli indonezyjskich. Mohammad Ahsan i Hendra Setiawan zrewanżowali się swoim pobratymcom, Muhammadowi Shohibulowi Fikri i Bagasowi Maulanie, za porażkę w finale tegorocznych otwartych mistrzostw Anglii (All England Championships), wygrywając 21:17 21:15. Natomiast Fajar Alfian i Muhammad Rian Ardianto, którzy w niedzielę wygrali Malaysia Masters (zresztą w finale przeciwko Ahsanowi i Setiawanowi), odkuli się z wynikiem 21:18 21:15 na groźnych Chińczykach, Liu Yu Chenie i Ou Xuan Yi, za porażkę w ćwierćfinale tegorocznych otwartych mistrzostw Indonezji.

Zob. też: Awans Hart w Singapurze.

Otwarte mistrzostwa Singapuru w badmintonie. Singapore Open 2022. 12 — 17 lipca 2022. Singapur (Singapur). Singapore Indoor Stadium. Turniej HSBC BWF World Tour Super 500. Pula nagród: 370 tys. dol. Wyniki reprezentantki Polski. Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com.

Fot. Yves Lacroix © BadmintonPhoto.com 
(live)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj