2022-07-05
Z prac klubu DIVERTIMENTO
Kilka miesięcy temu BWF — Światowa Federacja Badmintona, pragnąć uczcić setną rocznicę powstania tejże, ustanowiła Światowy Dzień Badmintona na 5 lipca br. Wówczas — tj. w 1922 roku – światowa organizacja nosiła nazwę: IBF, czyli Międzynarodowa Federacja Badmintona (International Badminton Federation).

Władze BWF zwróciły się do wszelkich organizacji badmintonowych, mediów, klubów i coraz większej rzeszy sympatyków o jakiekolwiek uhonorowanie i upamiętnienie tego dnia i rocznicy. W Polsce pierwszą reakcją był tekst BadmintonZone.pl opublikowany 4 marca br. A teraz Divertimento czyni to, wydając z 
 
Pocztą Polską okolicznościową kartkę pocztową wraz z datownikiem, które to walory pamiątkowe, pocztowe i kolekcjonerskie Poczta wprowadzi do obiegu właśnie 5 lipca br. w UP Kielce 1 (tel. 41 3453583, pl. Niepodległości 2, 25-001 Kielce). Pomysł i organizacja przedsięwzięcia są moje.

Pierwszy polski badmintonowy datownik okolicznościowy, ukazał się w listopadzie 1980 roku (42 lata temu). Poczta Polska uhonorowała wówczas IX Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Badmintonie w Warszawie. To też była moja robota.
Jestem oczywiście pasjonatem tej gry — w badmintona gram dokładnie 65 lat, ten sport daje mi mnóstwo radości, zdrowia i wiele satysfakcji. Na każdym poziomie gry.

W tym roku pomoc w organizacji walorów uzyskałem od znakomitych i życzliwych sponsorów: Świętokrzyskiego Związku Badmintona (jak zwykle), a także od Yonexu, portalu BadmintonZone.pl, dr. Wojciecha Ossowskiego, laureatki nagrody Fair Play PZBad p. Doroty Danielak.

Poczcie Polskiej dziękuję jak najserdeczniej za datownik, a p. sekr. gen. PZBad Marzennie Koszewskiej za precyzyjny kontakt z BWF.
Projekty wykonał, jak zwykle, artysta plastyk Adam Kowalewski. Pan Adam projektuje walory od 1991 roku! Znaczek personalizowany – będzie, a jakże – pokażemy po wydrukowaniu. Datownik i kartka dostępne będą w UP Kielce 1.

Dla P.T. przyjaciół, kolekcjonerów i zainteresowanych będę dostępny z ww. walorami po 15 lipca (po powrocie z kuracji), tel. 668 481 715.

Janusz Łojek

© BadmintonZone.pl | zaloguj