2022-06-29, Kuala Lumpur
Śliska Arena
Na otwartych mistrzostwach Malezji w badmintonie (Petronas Malaysia Open 2022Alexandra Bøje i Mathias Christiansen (fot. 1) obronili w trzecim secie  przeciwko wicemistrzom świata w grze mieszanej, japońskiej parze Arisa Higashino, Yuta Watanabe, trzy lotki meczowe i wygrali 15:21 21:17 22:20.

We wtorek i środę rozgrywano w stolicy Malezji w hali Axiata Arena spotkania pierwszej rundy (1/16 finału) turnieju wysokiej kategorii HSBC World Tour Super 750 (675 tys. dol.), który od przyszłego roku awansuje do najwyższej rangi Super 1000
(przyrównując do tenisa, byłby to turniej wielkoszlemowy).

Wspomniany duński mikst słabo sobie radził pod koniec decydującej partii meczu z Japończykami (zob. nagrania meczów z kortu numer jeden na YouTube), którzy objęli prowadzenie 18:15 po akcji, w której Watanabe, zdobywając punkt, zdawał się odnieść fatalną kontuzję, wpadając w potężny poślizg przy lądowaniu obok maty. Na szczęście nic mu się nie stało, jednak od momentu osiągnięcia prowadzenia 20:17 Japończycy stracili wyraźnie koncentrację — może wskutek wcześniejszego incydentu z groźnym upadkiem. Ich występ stał -nawiasem mówiąc — pod znakiem zapytania, bo przed zawodami mieli okres izolacji z powodu pozytywnych wyników testów na COVID-19.

O ile duński mikst wyszedł dość szczęśliwie z opresji (pomogły niewymuszone błędy rywali), to pecha miał Duńczyk Rasmus Gemke, który po wygraniu pierwszego seta z Indonezyjczykiem Shesarem Hirenem Rhustavito w drugim skreczował z powodu kontuzji (fot. 2).

Nie powiodło się duńskim deblistom. Kim Astrup i Anders Skaarup Rasmussen nie zdołali zrewanżować się koreańskiemu duetowi Choi Solgyu, Kim Wonho za niedawną porażkę w półfinale otwartych mistrzostw Indonezji. Tym razem Duńczycy przegrali 22:24 21:14 17:21.

Fani i fanki (fot. 3) Japończyka Kento Momoty (jest rozstawiony z numerem dwa, jako jedynka gra Duńczyk Viktor Axelsen) nie mieli okazji oglądać wygranej swego ulubieńca, bo awansował do 1/8 finału walkowerem.
Dzień wcześniej, we wtorek, odpadł mistrz świata Loh Kean Yew (Singapur), przegrywając z demonstrującym ostatnio dobrą formę Hongkończykiem Lee Cheuk Yiu 19:21 12:21.

Zajmująca 12. miejsce na liście światowej Kanadyjka Michelle Li (fot. 4) uległa numerowi 51 tejże listy, Estonce Kristin Kuubie 12:21 18:21. Dodajmy, że Kanadyjka widnieje w składzie faworyta odbywających się właśnie w Białymstoku Klubowych Mistrzostw Europy (European Club Championships) — francuskiego BC Chambly Oise. 

Otwarte mistrzostwa Malezji w badmintonie. Petronas Malaysia Open 2022. 28 czerwca -3 lipca 2022. Kuala Lumpur (Malezja). Axiata Arena (Stadium Putra Bukit Jalil). Turniej z serii BWF HSBC World Tour Super 750. Pula nagród: 675 tys. dol. Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com. Livestreaming na BWF-YOUTUBE.

Fot. Erika Sawauchi © BadmintonPhoto.com (live)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj