2022-04-25, Madryt
Kwaśnik i Marczak powalczą o ćwierćfinał ME
Mikołaj Szymanowski odpadł z indywidualnych mistrzostw Europy w badmintonie po porażce w 1/32 finału ze sklasyfikowanym w pierwszej setce rankingu światowego Holendrem Joranem Kweekelem.
Natomiast do 1/8 finału debla awansowały już Dominika Kwaśnik i Kornelia Marczak, gdyż swoje pierwsze spotkanie — w 1/16 finału — przechodzą bez gry dzięki walkowerowi oddanemu przez słoweńską parę Nika Arih, Lia Salehar. Awans do ćwierćfinału może być trudny do wywalczenia, gdyż Polki mają się zmierzyć ze szkockim deblem Julie Macpherson, Ciara Torrance (42. BWF, rozstawione z numerem pięć) albo teoretycznie niewiele słabszym, francuskim — Margot Lambert, Anne Tran (63. BWF).

Pierwszy dzień mistrzostw miał być uwerturą do tryumfów gospodarzy, którzy mogą liczyć m.in. na słynną Carolinę Marin, ale udało się to tylko połowicznie. W poniedziałek wystąpiły dwie hiszpańskie singlistki. Zawiodła — mająca niedawno na koncie bardzo dobre występy Clara Azurmendi (43. BWF) — która liczyła może nawet na medal przed własną publicznością: — Dlaczego nie marzyć o medalu? Wiem, że to ambitne i trudne, ale czuję, że jestem w świetnym momencie swojej kariery. Będę o to walczyć zarówno w singlu, jak i w deblu razem z Beatriz (Corrales — przyp. red.). Wiemy, że losowanie jest trudne, ale będziemy walczyć i postaramy się zaskoczyć wszystkich — zapowiadała przed czempionatem. Tymczasem Clara niespodziewanie przegrała 13:21 21:14 17:21 z Bułgarką Mariją Micową (88. BWF), z którą miała dotąd pozytywny bilans pojedynków 3:0. Azurmendi może jeszcze zrehabilitować się w deblu w parze z Beatriz Corrales (fot.). Ta ostatnia (notowana na 51. miejscu na liście światowej) w odróżnieniu od Azurmendi wybrnęła z podobnych kłopotów w swoim pojedynku singlowym z badmintonistka izraelską, Ksenią Polikarpovą (74. BWF), wygrywając 20:22 21:17 21:17.

Tytułów mistrzowskich bronią: Anders Antonsen (Dania), Carolina Marin (Hiszpania) i siostry Gabriela i Stefani Stojewe (Bułgaria). Tytułów (zdobytych zresztą w stolicy Ukrainy — Kijowie) nie bronią Władimir Iwanow i Iwan Sozonow oraz Rodion Alimow i Alina Dawlietowa, ponieważ badmintoniści Rosji (i Białorusi) są wykluczeni z turniejów międzynarodowych przez Światową Federację Badmintona (BWF) wskutek agresji Rosji na Ukrainę.

Indywidualne mistrzostwa Europy w badmintonie. 2022 European Badminton Championships. 25-30 kwietnia 2022. Madryt (Hiszpania). Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com.

Fot. Yohan Nonotte © BadmintonPhoto.com (live)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj