2022-04-18, Paryż
#WeAreSolibad
Solibad — Badminton bez granic ogłasza listę nowych ambasadorów na lata 2022-2024 i rozpoczyna kampanię pod hasłem #WeAreSolibad.

Fundacja charytatywna Solibad — Badminton bez granic, stawia na kilka znanych nazwisk w najbliższych trzech latach pozostających do rozpoczęcia igrzysk olimpijskich w Paryżu 2024, promując ich pracę jako oficjalnych ambasadorów Solibadu.

Marcus Fernaldi Gideon z Indonezji, An Se Young z Korei, Pearly Tan z Malezji, Tse Ying Suet i Ng Ka Long z Hongkongu, a także niedawno koronowany mistrz świata Loh Kean Yew, to jedne z najsłynniejszch nazwisk, które dołączą do rodziny Solibadu, wnosząc nadzieję na ich pozytywny wpływ, wraz z szeregiem innych znanych gwiazd, które zobowiązały się pozostać oficjalnymi ambasadorami do 2024 roku, takich jak Carolina Marin, Tai Tzu Ying, młodzi i obiecujący bracia Popov z Francji. Wśród ambasadorów znalazły się też reprezentantki Polski: Jordan Hart i Wiktoria Adamek (fot.).

- Chcę poświęcić trochę czasu na rzecz Solibadu i mam nadzieję, że uda nam się poprawiać sytuację dzieci żyjących w złych warunkach – powiedział Loh Kean Yew, który już przed swoim wielkim sukcesem w zeszłym roku myślał o tym, aby dołączyć do stajni gwiazd i pomagać dzieciom w potrzebie.

- Cieszymy się, że chęć pomocy jest bardzo duża wśród najlepszych graczy, mimo że istniejemy od ponad 12 lat. A teraz, po pandemii, jest jeszcze większa potrzeba, aby wszyscy zjednoczyli siły i pokazali, że badminton jest świetnym narzędziem do zmiany na wielu różnych poziomach – powiedział Raphael Sachetat, prezes i założyciel fundacji Solibad, który sam jest także wolontariuszem, podobnie jak wszystkie zaangażowane w to charytatywne przedsięwzięcie osoby.

Kampania #WeAreSolibad

Aby stawić czoła nadchodzącym wyzwaniom w okresie olimpijskim, organizacja rozpoczyna kampanię pod nazwą „#WeAreSolibad”, w której nowi i obecni ambasadorowie oraz lokalni przedstawiciele Solibadu powiedzą przed kamerą po prostu te trzy słowa, aby pokazać, że są częścią tej dużej społeczności. Osiem krótkich filmów zostanie opublikowanych w mediach społecznościowych Solibadu w ciągu jednego tygodnia (jeden każdego dnia) – do ponownego udostępnienia przez gwiazdy – aby przedstawić niektóre z projektów, które zostały wykonane przez ostatnie 12 lat.

- Chcemy, aby jak najwięcej osób wiedziało, jak niesamowitą pracę wykonują nasi ambasadorowie, ale także wszyscy nasi wspaniali wolontariusze na miejscu, którzy nie liczą swojego czasu na pomoc potrzebującym dzieciom– dodał Sachetat.

Wśród nowych programów uruchomionych w bieżącym, 2022 roku, Madagaskar, będący trzecim najbiedniejszym krajem na świecie, z zadowoleniem przyjmuje nową inicjatywę, która powinna rozpocząć za kilka tygodni budowę „wioski 2400 sourires” (2400 uśmiechów). Ta wioska zostanie nazwana na cześć 2400 dzieci, które według lokalnej organizacji pozarządowej śpią na ulicach jej stolicy Antananarywy. Celem jest założenie całej wioski dla tych pozostawionych samotnie dzieci, z mieszkaniami, edukacją, opieką zdrowotną, ale także akademią badmintona wraz z kilkoma innymi sportami, które zostały wybrane ze względu na psychologiczne korzyści, jakie mogą przynieść te aktywności dzieciom cierpiącym na ogromne traumy.

- Badminton jest idealny pod wieloma względami dla takich dzieci, z których jedne zostały odtrącone przez rodziców, inne zostawione same sobie na ulicy, w bardzo młodym wieku i które przeszły okropne pierwsze lata swojego życia. Skupienie, dyscyplina, uznanie ich postępów będzie atutem dla ich samooceny i pewności siebie. A fakt, że jest to łatwa gra, w którą młode dziewczyny mogą się bawić i czerpać z niej radość, jest kolejnym dużym atutem – powiedział Romain Lagache, założyciel lokalnego partnera Solibadu „2400 sourires”, były nauczyciel wychowania fizycznego specjalizujący się w uczeniu dzieci z niepełnosprawnościami.

Przedstawiciele Solibadu udali się na przedmieścia Magadaskaru na początku lutego i rozpoczęli wczesny program z bardzo upośledzonymi dziećmi z obszarów wiejskich, które zostały poważnie dotknięte przez tornado dwa tygodnie wcześniej. Obecny podwójny mistrz Madagaskaru, Miangola Razafinarana, również był zaangażowany w ten program, a wkrótce powstanie tam wioska „2400 sourires”. W międzyczasie ekipa co środę jedzie pobawić się z dziećmi ulicy, aby lepiej je poznać, dać im kilka chwil zabawy, aby zapomniały o swoich warunkach życiowych. Te dzieci najprawdopodobniej będą pierwszymi, które zostaną powitane w wioskach 2400 uśmiechów.

Działalność fundacji Solibad można wspierać przekazując darowiznę:
https://www.helloasso.com/associations/solibad/formulaires/2/widget/en

Więcej o Solibad na kanale YouTube tutaj: https://www.youtube.com/user/solibadnet

Film prezentujący wszystkich Ambasadorów Solibad: https://youtu.be/ShZNIPWfIjw

Fot.: kadr z filmu Solibad, Solibad

Solibad, ap

© BadmintonZone.pl | zaloguj