2013-04-28, Genewa
Gwiazdy w badmintonowym (i nie tylko) show
W dniach 27-28 kwietnia w Genewie odbyło się niecodzienne wydarzenie. W badmintonowym pokazie, połączonym z treningiem publiczności, wzięli udział słynni zawodnicy by promować cele fundacji "SOLIBAD-Badminton bez granic".

Pierwsza impreza pt. "One Night with Stars" (Jedna noc z gwiazdami) odbyła się dwa lata temu i wtedy również służyła realizacji pomysłów SOLIBAD polegających na pomaganiu dzieciom w biedniejszych rejonach świata. W sobotni wieczór badmintonowe show zapewnili znani gracze, w tym Ambasadorzy fundacji, mi.in. Peter Gade, Nathan Robertson, Pi Hongyan, Wong Choong Hann, Agnese Allegrini, Nicole Schaller, Sabrina Jaquet, Agung Ruhanda, Yohannes Hogianto, zabawny Petr Koukal, a nawet obecny prezes Badminton Europe i kandydat na szefa Badminton World Federation, aktywnie grający Poul-Erik Høyer Larsen.

Badmintoniści zaprezentowali nie tylko rozgrywki na najwyższym poziomie, ale przede wszystkim przygotowali zabawne show, pełne trickshotów, żartów i dziwnych wydarzeń na korcie. Wielu z nich wykazało się prawdziwym talentem kabaretowym, co można zauważyć w zamieszczonym w serwisie YouTube klipie.

Znakomity Peter Gade ponadto zaprezentował zdolności muzyczne, akompaniując na gitarze innej byłej zawodniczce, Suzanne Rayappan (na zdjęciu z Peterem), która po zakończeniu kariery sportowej realizuje się muzycznie pod pseudonimem Raya.

Dzięki specjalnej kamerze, możemy także spojrzeć na wydarzenie w Genewie z perspektywy zawodnika — francuskiego badmintonisty Matthieu Lo Ying Pinga (film jest do obejrzenia również w serwisie YouTube).

W niedzielę chętni mogli skorzystać z niepowtarzalnej okazji specjalnego treningu z gwiazdami. Dochód z tej sesji Ambasadorzy Solibad przeznaczyli na projekty fundacji.

"Jedna noc z gwiazdami" jest wydarzeniem, które sprzyjaniem szczytnym celom fundacji Solibad, znakomicie wpisuje się w strategię promocyjną, realizowaną przez gościa specjalnego wydarzenia — Poula-Erika Høyer Larsena. Wyraził on to ostatnio w następujących słowach: Musimy zapewnić, żeby najlepsi gracze byli traktowani jak GWIAZDY, byli przedstawiani jako GWIAZDY, a wokół nich powstawał "pozytywny hałas". Musimy wykreować GWIAZDY, żeby chciała je pokazywać telewizja, które ludzie chcieliby dopingować, a dzieci chciałyby być jak one, zaś sponsorzy te gwiazdy wspierać. Według mnie jest to kluczowy cel i konieczność dla naszego sportu, by go udoskonalić.

W Polsce ambasadorem Solibad jest Adam Cwalina. Co roku w Warszawie odbywa się "Solibad Day" — najbliższy już 29 czerwca br. W każdej chwili można wesprzeć Solibad kupując specjalne koszulki, ze sprzedaży których część dochodu otrzymuje fundacja.

Fot. © Franck Fuster/WeBmaliN.Ch (live)

ap

© BadmintonZone.pl | zaloguj