2021-06-24
Z archiwów BadmintonZone - zdarzyło się 10 lat temu
BADMINTON FLASHMOB 2011 — REKORD POBITY!

24.06.2011. Już można obejrzeć nagranie z badmintonowego flashmoba, który odbył się na całym świecie 5 czerwca br.
Podczas imprezy pobity został zeszłoroczny rekord liczby miast, które wzięły w niej udział. W ubiegłym roku były to tylko miasta Francji. Obecnie we flashmobie uczestniczyło aż 65 miast na całym świecie, m.in. Sydney, Bruksela, Londyn, Kopenhaga, Budapeszt, Amsterdam, Moskwa, Kapsztad, Genewa i wiele, wiele innych.
Prawie dziewięciominutowy film stanowi zmontowany dokument z imprezy. Rzecz jasna, na filmie pojawia się również flashmob warszawski, który poprowadził Adam Cwalina — ambasador organizacji charytatywnej SOLIBAD. Jeśli się dobrze przyjrzeć, w innych miastach wypatrzeć można takie gwiazdy, jak: Peter Gade, Koo Kien Keat, Pi Hongyan, Nathan Robertson.

Migawka z warszawskiego flashmoba pojawiła się jeszcze tego samego dnia o 22:00 na antenie telewizji regionalnej TVP Warszawa (TVP Info). Następnego dnia w nadawanym o 19:26 programie MMS (Mazowiecki Magazyn Sportowy) mogliśmy obejrzeć dłuższe nagranie z imprezy, m.in. z wypowiedziami Adama Cwaliny.

Organizatorzy międzynarodowego flashmoba nie zamierzają spocząć na laurach. Na przyszły rok planują rozszerzenie akcji na więcej miejsc i osób, zaś w 2013 roku chcieliby zorganizować SOLIBAD STARS WORLD TOUR z pokazowymi meczami, obfitującymi w popisowe sztuczki i konkursy smeczów, w których udział wzięłyby obecne i byłe gwiazdy badmintona i innych dyscyplin sportowych.

Źródło ilustracji: YouTube

karpeek

© BadmintonZone.pl | zaloguj