2021-06-05, Warszawa
Z archiwów BadmintonZone - zdarzyło się 10 lat temu
MIĘDZYNARODOWY BADMINTONOWY FLASHMOB ZAWITAŁ DO WARSZAWY

5.06.2011. Dziś punktualnie o godzinie 18:00 na Dużym Dziedzińcu przed Starą Biblioteką Uniwersytetu Warszawskiego odbyła się warszawska edycja badmintonowego flashmoba, który zaaranżowano dziś w imieniu organizacji charytatywnej SOLIBAD w dziesiątkach miast na całym świecie.

Dzięki odpowiedniemu nagłośnieniu akcji przez Internet i wszelkimi innymi możliwymi sposobami, na Facebooku możemy obejrzeć już filmy z takich miast, jak np. Kopenhaga, Singapur, Kapsztad, Drezno, Genewa, Budapeszt, Barcelona i wielu, wielu innych.

Warszawski flashmob ściągnął na główny kampus Uniwersytetu Warszawskiego kilkadziesiąt osób, w tym wielu zawodników polskiej kadry narodowej. Układ choreograficzny zainicjował polski ambasador SOLIBAD Adam Cwalina (fot. 1). Natychmiast do układu przyłączyli się m.in. Nadia Zięba (fot. 2), Dariusz Zięba, Przemysław Wacha, Robert Mateusiak, Hubert Pączek. Nad pozytywnym, a wręcz humorystycznym przebiegiem imprezy czuwał Dariusz Nowicki (fot. 3), który zachęcał uczestników flashmoba do dalszej gry na świeżym powietrzu, a nawet założył powerizer.

W tłumie mogliśmy wypatrzeć kilku zawodników Amatorskiej Sekcji Badmintona UW, znanych z sukcesów na rozgrywkach akademickich.

Uczestnikom imprezy towarzyszyły wyśmienite humory i doskonała pogoda. Jak widać po filmach, Warszawa nie była w tej kwestii odosobniona.

Jak się dowiedzieliśmy, materiał z polskiego flashmoba przygotowała telewizja TVP3. Nagranie zostanie nadane o godzinie 22:00.

Fot. © Katarzyna Karpińska, BadmintonZone.pl (live)

karpeek

© BadmintonZone.pl | zaloguj