2021-05-30
Z archiwów BadmintonZone - zdarzyło się 10 lat temu
SPECJALNY AMBASADOR

30.05.2011. Już w najbliższą niedzielę o godzinie 18:00 na Dużym Dziedzińcu przed Starą Biblioteką odbędzie się badmintonowy flashmob pod patronatem organizacji charytatywnej SOLIBAD Badminton Without Borders.
To zakrojone na olbrzymią skalę przedsięwzięcie ma jednocześnie mieć miejsce m.in. w Paryżu, Sydney, Dublinie, Kuala Lumpur, Amsterdamie, Singapurze, Barcelonie, Genewie, Londynie, Los Angeles, Nowym Jorku i w wielu, wielu innych miastach na całym świecie.

Tymczasem dowiedzieliśmy się, że w edycji kopenhaskiej weźmie udział nikt inny, jak nowy Specjalny Ambasador SOLIBAD — Peter Gade (fot.). Duńczyk oficjalnie dołączył do ekipy ambasadorów SOLIBAD w ubiegłą środę. Zasilił tym samym grupę tak znamienitych nazwisk, jak Pi Hongyan, Taufik Hidayat, czy Koo Kien Keat, a z polskiego podwórka — Adam Cwalina.
Gade nie od wczoraj działa na rzecz organizacji założonej przez Raphaela Sachetata, redaktora międzynarodowego portalu badmintonowego badzine.net. Duńczyk przekazał swoją zwycięską koszulkę oraz złoty medal Mistrzostw Europy 2010 na rzecz projektu "1000 rakiet dla Haiti", który wspiera dzieci dotknięte trzęsieniem ziemi z 2009 r. W marcu tego roku wziął udział w "Nocy z gwiazdami" w Genewie — show, w którym uczestniczyli również inni ambasadorowie SOLIBAD.

Świeżo upieczony Specjalny Ambasador Gade pochwalił SOLIBAD za jednoczenie całej badmintonowej społeczności na rzecz wyższych celów. Obiecał, że dołoży wszelkich starań, by jak najlepiej promować projekty realizowane przez organizację.

Założyciel SOLIBAD — Raphael Sachetat — stwierdził, że Gade jest wzorem do naśladowania dla młodzieży ze względu swoje wielkie serce i sposób prowadzenia kariery. Duńczyk nie raz swoim zachowaniem dowiódł, że wyniki sportowe to nie wszystko, że liczy się też pozytywny przekaz dla innych, a i nie zaszkodzi odrobina dystansu do siebie, czego przykład mogli zaobserwować świadkowie uroczystości otwarcia rozgrywek Pucharu Sudrimana, gdzie Gade w towarzystwie Lin Dana i Lee Chong Wei'a odśpiewał piosenkę o badmintonie napisaną przez chińskiego trenera Li Yongbo... po chińsku.

Fot. © Katarzyna Karpińska, BadmintonZone.pl (archiwum)

karpeek

© BadmintonZone.pl | zaloguj