2020-07-11, Nowe Delhi
Z archiwów BadmintonZone - zdarzyło się 10 lat temu
BADMINTON W SŁUSZNEJ SPRAWIE

11.07.2010. Gwiazda indyjskiego badmintona Saina Nehwal (fot.)przyłączyła się w niedzielę do grupy 3000 uczniów, którzy w centrum Delhi uczestniczyli w biegu zorganizowanym z okazji Światowego Dnia Ludności (World Population Day).
Ustanowiony pod koniec lat osiemdziesiątych Światowy Dzień Ludności ma na celu zwracanie uwagi na problemy światowej populacji, zwłaszcza w kontekście programów rozwoju. Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem Everyone Counts ("Każdy się liczy"). Władze Indii zwróciły uwagę na konieczność opóźnienia urodzin pierwszego dziecka, podniesienia granicy wieku, w którym kobiety zawierają małżeństwo oraz na problem edukacji kobiet w kraju.

Badmintonistka z Indii nie jest jedyną przedstawicielką dyscypliny, która zaangażowała się w działalność społeczną. Takie gwiazdy jak Pi Hongyan, Taufik Hidayat, Koo Kien Keat, Nathan Robertson i Peter Gade za pośrednictwem francuskiej organizacji Solibad (o której pisaliśmy już w tekście Rakiety dla Haiti z 18.03) oddają na aukcje swoje koszulki i medale oraz organizują inne akcje, z których dochód przekazywany jest na budowę przytułków dla dzieci i pomoc młodym ofiarom trzęsienia ziemi.

Fot. © BadmintonPhoto.com (archiwum)


karpeek

© BadmintonZone.pl | zaloguj