2020-03-18
Z archiwów BadmintonZone - zdarzyło się 10 lat temu
RAKIETY DLA HAITI

18.03.2010. Organizacja charytatywna Solibad, powołana do życia przez Raphaela Sachetata (na fot. z prawej), dziennikarza i fotografa z Francji, który dokładnie 10 lat temu zaprzedał swą duszę badmintonowi, postanowiła wysłać tysiąc rakiet do gry w kometkę dzieciom i młodzieży z Haiti, by pomóc im w rehabilitacji po dramacie przeżytym w związku ze styczniowym trzęsieniem ziemi.

W rezultacie wydarzeń z początku roku Haitański Komitet Olimpijski podjął inicjatywę pod nazwą Sports Activities for Young People (zajęcia sportowe dla młodzieży), w ramach której 100.000 najbardziej poszkodowanych dzieci otrzymuje pomoc psychologiczną i bierze udział w zajęciach sportowych, tj. gra w piłkę nożną, siatkówkę, szachy, tenisa i badmintona.

W projekcie zbierania rakiet udział biorą takie gwiazdy, jak Taufik Hidayat, Pi Hongyan (na fot. z lewej), Zhou Mi, Koo Kien Keat i Nathan Robertson (na fot. w środku), czyli pierwszoplanowi ambasadorzy organizacji Solibad, gromadzącej środki na rzecz realizacji małych, lecz znaczących projektów.

Jak powiedział inspirator przedsięwzięcia, Raphael Sachetat, nadszedł czas, by się zrewanżować. Nie chodzi jednak o to, by wszystko rzucić, polecieć do Afryki i poświęcić cały wolny czas i całą energię dzieciom z maleńkich wiosek. Postanowiłem wykorzystać swoją wiedzę, doświadczenie i 10 lat podróży po całym świecie oraz spotkań z różnymi ludźmi.

Organizacja wspiera już sierocińce na indonezyjskiej wyspie Bali i w malezyjskim Kuala Lumpur. Najnowsza inicjatywa to licytacja koszulki, którą Lee Chong Wei miał na sobie podczas niedawnych rozgrywek All England.

Sachetat przekonuje, że środki będą zbierane z entuzjazmem. Nie będziemy płakać, ani promować naszych projektów ze smutkiem w głosie. Nie chodzi o poświęcenie, lecz o drobne zmiany na miarę naszych możliwości. Chcemy to robić z uśmiechem na ustach. Liczę na waszą pomoc, bo niewielki krok na badmintonowym korcie to ogromny krok dla ludzkości.

Więcej informacji na temat projektów realizowanych przez organizację znajduje się na stronie Solibad.net.

Fot. © BadmintonPhoto.com (archiwum)

karpeek

© BadmintonZone.pl | zaloguj