2013-01-25
Warszawa wśród 110 miast popierających Solibad
Fundacja Solibad udostępniła film z drugiej edycji ogólnoświatowej akcji Solibad Day, która odbyła się 29 września 2012 w ponad 110 miastach świata na wszystkich pięciu kontynentach, w tym w Polsce. 


Akcję Solibad Day w Warszawie, która spotkała się z ochotniczym wsparciem promocyjnym ze strony portalu Badminton w Warszawie oraz Polskiego Związku Badmintona, koordynowała redakcja BadmintonZone.pl i członkowie sekcji badmintona AZS Uniwersytet Warszawski. Można ją obejrzeć na filmie (4:20).

Warszawscy fani badmintona i badmintoniści (od początkujących adeptów po topowe gwiazdy światowe jak Robert Mateusiak i Nadia Zięba) nie zawiedli i stawili się licznie na flashmobie Solibad Day. W Multimedialnym Parku Fontann Anna Szymańska (AZS Uniwersytet Warszawski) poprowadziła specjalnie przygotowany na tegoroczny Solibad Day badmintonowy układ choreograficzny, do którego przyłączyli się inni. 

Akcja miała na celu promowanie idei Fundacji Solibad — organizacji, która dzięki wsparciu najznakomitszych zawodników i największych fanów badmintona zdążyła już wesprzeć projekt informatyczny dla dzieci z Bali, sieroty z przytułku w Kuala Lumpur, młode ofiary trzęsienia ziemi na Haiti oraz dzieci z mniej uprzywilejowanych regionów Mauritiusa.

Kolejna odsłona Solibad Day planowana jest na 29 czerwca 2013.

Fot. © Mirosława Szymańska

pola

© BadmintonZone.pl | zaloguj