2018-05-31, Nottingham
Nottingham zaprasza na turniej ISBT
Jest szansa uczestnictwa w rozgrywanym po raz pierwszy w Nottingham turnieju w formule ISBT.
Zawody odbędą się w weekend 21-22 lipca.

Turniej ten był dawniej organizowany w Londynie, ale w tym roku po raz pierwszy ma się odbyć w Nottingham. Na razie napłynęły zgłoszenia od badmintonistów z Irlandii, Holandii i Londynu.

International Student Badminton Tournament (ISBT) rozgrywany jest systemem szwajcarskim (Swiss Ladder System, a według nomenklatury PZBad — system kontrolowany), który wyklucza odpadnięcie z turnieju. Każdy może zagrać maksymalnie w dwóch kategoriach (do wyboru singel, debel, mikst). Organizatorzy preferują (jest to rozwiązanie zalecane) takie dobieranie par w grach podwójnych, aby składały się z badmintonistów z różnych krajów i/lub klubów.

Dodatkowo komfortowi startujących sprzyja podział na różne kategorie wedle poziomu gry. Mecze będą rozgrywane w podziale na cztery kategorie, gdzie najwyższa to A (wysoki poziom regionalny), a najniższa to D (poziom rekreacyjny).

W sobotę przewidziano integrację: wspólną kolację w miejscowym pubie (Squares), a potem bal "kosmicznych" przebierańców na zarezerwowanym wyłącznie dla uczestników turnieju  najwyższym piętrze tamtejszego klubu Baa-Bar.

Koszt udziału w dwudniowym turnieju wynosi 35 funtów brytyjskich. Cały zysk zostanie przeznaczony na charytatywne cele badmintonowej fundacji Solibad.

Warunkiem uczestnictwa jest zarejestrowanie się i wpłacenie online zaliczki w wysokości 20 funtów do 14 czerwca.

W cenie wpisowego:
Możliwość spotkania zawodników z różnych stron Europy.
Osiem meczów (każdy składa się z dwóch setów rozgrywanych do 21 punktów, bez przedłużenia gry).
Kolacja w sobotni wieczór.
Nagrody dla zwycięzców każdej kategorii.
Darmowy shooter w Baa-Bar dla uczestników party.

Na własny koszt uczestnika:
Śniadanie i lunch (prowiant może być spożywany w pomieszczeniu rekreacyjnym, na miejscu jest również kawiarnia).
Lotki, każdy startujący w kategorii A, B i C dostarcza do gry lotki piórowe w równym zakresie jak inni uczestnicy meczu (dla kategorii D zapewnione są lotki plastikowe).
Transport i zakwaterowanie.

Zob. także o innych turniejach ISBT:
Wezwanie do obrony badmintona przed złym związkiem.
Gra potoczy się dalej w Amsterdamie.
Badmintonowy nałóg.
Studencka majówka w Amsterdamie.
Holenderska majówka.
Legendarny ISBT.

Międzynarodowy akademicki turniej badmintona ISBT w Nottingham. 1st ISBT Nottingham. 21-22 lipca 2018, Nottingham (Anglia). David Ross Sports Village. Strona turnieju. Zobacz również wydarzenie na FB.

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj