2018-05-29, Warszawa-Wesoła
Solibad Day w Wesołej
Badmintoniści z Warszawy ponownie nie zawiedli i w tym roku również zorganizowali akcję w ramach Solibad Days.
Tym razem to pasjonaci badmintona z klubu UKS Dwójka Wesoła postanowili wesprzeć fundację charytatywną działającą na całym świecie.

Inaczej niż w ostatnich latach, zawodnicy zdecydowali się na zrobienie flashmobu  (zob. na YouTube — BadmintonZone Media) W hali przy ulicy Krótkiej 1 (Wesoła) podczas wieczornego treningu grupa składająca się z 16 osób zatańczyła do specjalnej muzyki Solibadu. Krótka choreografia została przygotowana przez tancerza Zespołu Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka” Tomasza Cepiela.
Miła atmosfera i znajomość podstawowych kroków do badmintona pomogła w szybkim nagraniu filmu. Trzeba przyznać, że wplecenie badmintona do tańca nie sprawiło badmintonistom żadnego problemu. Dumni z siebie, z lekkim sercem mogli nareszcie powrócić do upragnionego treningu.

Podobne akcje odbywają się w tym samym czasie na całym świecie. Liczy się pomysłowość, zaangażowanie oraz inwencja twórcza, ale przede wszystkim chęć pomagania tym, którzy tej pomocy na prawdę potrzebują.

Solibad to znana w świecie badmintonowym fundacja charytatywna wspierająca dzieci. Dzięki działaniom związanym ze sportem umożliwia im ich rozwój i szlifuje sprawność fizyczną. Organizacja została założona w 2009 r. przez grupę miłośników badmintona. Wśród ambasadorów znajdziemy wiele gwiazd badmintona jak m.in. Carolina Marin, Saina Newahl, Christinna Pedersen, Nozomi Okuhara, Jan O. Jorgensen czy znany z występów w polskiej ekstraklasie Scott Evans. Rolę polskiego ambasadora Solibadu pełnił przez wiele lat olimpijczyk z Londynu Adam Cwalina, a obecnie ambasadorem jest nasz najbardziej rozpoznawalny na świecie parabadmintonista Bartłomiej Mróz.

Do ogólnoświatowej symbolicznej akcji Solibad Days można się przyłączyć: trwa w tym roku do 3 czerwca. Zob. Solibad na Facebooku.

Fot. Janusz Rudziński, BadmintonZone.pl (live)


© BadmintonZone.pl | zaloguj