2017-04-27, Kampala
Ambitni Afrykanie i pomoc Solibadu
Pierwszy dzień turniejowy międzynarodowych mistrzostw Ugandy w parabadmintonie (Uganda Para-Badminton International) pokazał, że dominującymi zawodnikami w Kampali będą reprezentanci Indii oraz Bartek Mróz.
Zawodnicy Nigerii i Ugandy mają ogromne pokłady ambicji i wolę walki do końca, ale to nie wystarcza, aby toczyć równe boje z Hindusami czy Polakiem. Czwartkowe mecze Bartek rozstrzygnął szybko. Z Pankajem Singhiem (Indie) 21:10, 21:9, a z George Byarugabą (Uganda) 21:2, 21:2.

Na korcie wśród Ugandyjczyków pojawiła się Elizabeth Mwesigwa, grająca na kolanach. W jednym z pojedynków, który trwał 58 minut zagrała trzy sety, przegrywając ostatniego 19:21. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem tego, z jaką determinacją ta zawodniczka walczyła o zwycięstwo i jak te ostatnie punkty zdobyte przez rywala pozbawiły ją radości z wygranej. Ale gromkie brawa, które usłyszała, schodząc z kortu, były taką ogromną dawką wsparcia po przegranym meczu.

W trakcie turnieju, holenderski sędzia Freek Karel Mathieu Cox, który jest ambasadorem Solibadu, przekazał koszulki oraz rakietki dzieciom i młodzieży z Kampali, która brała udział w Shuttle Time i dalej będzie uprawiać badmintona.

My natomiast po grach mieliśmy okazję zobaczyć centrum stolicy. Miejscem szczególnym jest plac taksówkowy, gdzie w jednym miejscu stoi kilkaset busów, czekających na pasażerów. Pojazdy te, jak i motocykle to najczęściej używane środki komunikacji w Ugandzie. Ulice są strasznie zakorkowane, więc nawet kilkukilometrowy dojazd do hali trwa ok. pół godziny.

W piątek kolejne nasze mecze. Tym razem dwa deblowe.

Zob. więcej zdjęć w albumie na FB Badzine Poland.

Międzynarodowe mistrzostwa Ugandy w parabadmintonie. Uganda Para-Badminton International 2017. 27-30 kwietnia 2017. Kampala (Uganda). Wyniki Polaków. Wyniki w serwisie tournamentsoftware.com.

Fot. © Tomasz Zioło (live)

Tomasz Zioło

© BadmintonZone.pl | zaloguj