2016-04-17, Warszawa-Ochota
Lepsi od Duńczyków (Warsaw Solibad Night)
Jak wspomina Andrzej Szalewicz w swojej "Historii badmintona w Polsce" podczas międzynarodowych mistrzostw Polski w 1984 roku w trakcie rozgrzewki do ostatniego pojedynku finałowego, w którym występowali dwaj Duńczycy, zgasło światło w hali (...). Po półgodzinnym oczekiwaniu ustaliliśmy z trenerem kadry Duńczyków, że rozegrają oni finał w Kopenhadze, a nam prześlą wyniki. Uczestników "Warsaw Solibad Night" nie odstraszyła jednak perspektywa gry po ciemku i licznie przybyli na nocny turniej w mroku warszawskiej hali przy ul. Skarżyńskiego.


Hasłem turnieju było wsparcie międzynarodowej fundacji Solibad, osadzonej w środowisku globalnego badmintona i rekomendowanej przez osoby swoich ambasadorów takich jak m.in. Peter Gade, Taufik Hidayat, Carolina Marin i Adam Cwalina (zob. Noce i dnie).

W warszawskim turnieju rozgrywanym w nocy z 16 na 17 kwietnia, który się wpisał w rozpoczęcie światowych dni Solibadu (16-24.04.2016) wystartowali zarówno wyczynowi badmintoniści, jak i amatorzy. Dodatkowym utrudnieniem była konieczność gry "na ślepo", gdyż pole przeciwnika było zasłonięte zawieszoną na siatce nieprzejrzystą folią.

Zob. film z wydarzenia w serwisie YouTube.
Zob. zdjęcia na profilu FB Badzine Poland.
Zostaną także zaprezentowane ujęcia wideo.
Zob. wydarzenie: WARSAW SOLIBAD NIGHT — TURNIEJ BADMINTONA "PO CIEMAKU" na Facebooku.

Czołowe lokaty zajęli:
Singel mężczyzn A
1. Kamil Zając, 2. Michał Kopania, 3. Rafał Tomaszkiewicz.
Singel kobiet
1. Wioletta Wójtowicz, 2, Joanna Mądry, 3, Magdalena Gąska, 4. Urszula Gąska.
Singel mężczyzn B
1. Dariusz Cierebej, 2. Michał Kołdej, 3. Michał Such, 4. Tomasz Gąska.
Gra podwójna
1. Emilia Korpus/ Bartosz Ogrodniczuk, 2. Marcin Krawczyk/ Michał Zachewicz, 3. Jolanta Parafiańczuk/ Katarzyna Piskorska, 4. Andrzej De Flassilier/ Dagmara De Flassilier.

Wynajęcie hali sfinansowali organizatorzy, apelując do uczestników imprezy o dowolne wpłaty na konto fundacji Solibad. Zob. Warsaw Solibad Night, czyli badminton "po ciemaku".

Organizatorzy (Badmintomania! i BadmintonZone.pl) dziękują za cenną pomoc udzieloną przez wiele osób, także za uczestnictwo w tym wydarzeniu promującym ideę charytatywnego wsparcia najbardziej potrzebujących i zachęcają do organizowania podobnych imprez w Polsce w nadchodzących dniach i w przyszłych latach.

Warsaw Solibad Night. Turniej badmintona "po ciemaku". Warszawa, 16/17 kwietnia 2016. Zob. pełne wyniki w serwisie tournamentsoftware.com. Zob. wydarzenie: WARSAW SOLIBAD NIGHT — TURNIEJ BADMINTONA "PO CIEMAKU" na Facebooku.

Fot. © Janusz Rudziński (live)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj