2016-04-11, Warszawa
Noce i dnie
W tym roku — już po raz szósty — będziemy obchodzić na całym świecie Solibad Day. Akcję związaną ze znaną szczególnie w społeczności badmintonowej charytatywną fundacją Solibad, która słynie ze wspierania dzieci poprzez działania związane ze sportem.
Solibad założono w 2009 roku. Wśród ambasadorów tej organizacji jest mnóstwo gwiazd badmintona. Status Specjalnego Ambasadora posiada Duńczyk Peter Gade (na fot. 1. z prawej), który od początku intensywnie wspierał działania fundacji. Status Honorowego Ambasadora posiada m.in. Indonezyjczyk Taufik Hidayat (na fot. 1. z lewej), mistrz olimpijski z Aten.

Wśród ambasadorów jest również obecna mistrzyni świata, Hiszpanka Carolina Marin (fot. 2.). Polskim ambasadorem jest olimpijczyk z Londynu i — miejmy nadzieję — z Rio de Janeiro, Adam Cwalina (na fot. 3. stoi w tylnym rzędzie).

Warszawa za każdym razem brała udział w Solibad Day i tak będzie i tym razem (szykujemy stosowną niespodziankę). Akcje Solibadu miały także miejsce w Białymstoku.

W tym roku organizatorzy zdecydowali, by Dzień Solibadu nie był tylko jednym dniem, ale całym tygodniem (od 16 do 24 kwietnia), tak aby każdy zdążył wziąć udział.
Tegorocznym hasłem jest „Solibad Night”. Można, interpretując to na swój sposób, dokonać czegoś wyjątkowego, twórczego i niezwykłego, aby promować działania i wartości fundacji.

Koordynatorzy światowej akcji podpowiadają przykładowo takie pomysły jak np. partyjka nocnego badmintona przed sławnym zabytkiem, gra na ulicy przy świetle latarek, nocny turniej dla zbiórki funduszy, nocny flashmob z rakietami w zabawnych miejscach, różnego rodzaju efekty świetlne, które można zarejestrować jako zdjęcia lub wideo i przesłać światowym animatorom akcji.

Instrukcje i dane kontaktowe można znaleźć na podstronie Solibad Days 2016.

O Solibad Day lub o działalności fundacji pisaliśmy wielokrotnie. Na przykład w:
Tydzień w kolorach tęczy
Solibad Day w stołecznej... wiosce w asyście pszczół
Wspiera(j)my Solibad
Solibad Day na Podlasiu
Pole Mokotowskie. Sobota. Godz. 17:00
Badminton bez granic — również w Twoim mieście
Gwiazdy w badmintonowym (i nie tylko) show
Warszawa wśród 110 miast popierających Solibad
Film spod fontann
Lotki nad Wisłą, czyli Solibad Day
Solibad Day na kontynencie, który wcześnie wstaje
29 września/STOP/17:00/STOP/hasło: Solibad 

Przekazy na rzecz przedsięwzięć charytatywnych fundacji Solibad można kierować zgodnie z informacjami zawartymi na jej stronie internetowej.

Fot. © BadmintonPhoto.com (archiwum)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj