2012-09-29, Warszawa
Lotki nad Wisłą, czyli Solibad Day
Warszawscy fani badmintona i badmintoniści (od początkujących adeptów po topowe gwiazdy światowe jak Robert Mateusiak i Nadia Zięba) nie zawiedli i stawili się licznie na kolejnym, drugim flashmobie Solibad Day.
W Multimedialnym Parku Fontann Anna Szymańska (AZS Uniwersytet Warszawski) poprowadziła specjalnie przygotowany na tegoroczny Solibad Day badmintonowy układ choreograficzny, do którego przyłączyli się inni. Będzie można to obejrzeć wkrótce na filmie.
Akcja miała na celu promowanie idei Fundacji Solibad — organizacji, która dzięki wsparciu najznakomitszych zawodników i największych fanów badmintona zdążyła już wesprzeć projekt informatyczny dla dzieci z Bali, sieroty z przytułku w Kuala Lumpur, młode ofiary trzęsienia ziemi na Haiti oraz dzieci z mniej uprzywilejowanych regionów Mauritiusa.
Warszawski flashmob stanowił fragment gigantycznej światowej mobilizacji. Solibad Day w sobotę 29 września 2012 r. odbywał się w ponad 110 miastach świata na wszystkich pięciu kontynentach.
Akcję Solibad Day w Warszawie, która spotkała się z ochotniczym wsparciem promocyjnym ze strony portalu Badminton w Warszawie oraz Polskiego Związku Badmintona koordynowała redakcja BadmintonZone.pl i członkowie sekcji badmintona AZS Uniwersytet Warszawski.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom i osobom wspierającym organizacyjnie.

Fot. © Mirosława Szymańska

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj