2014-06-28, Warszawa
Solibad Day w stołecznej... wiosce w asyście pszczół
Badmintoniści jak co roku uczestniczyli w stolicy w akcji Dnia Solibadu (Solibad Day).
Tym razem scenariusz był oparty na osnowie siedmiu liter nazwy (Seven letters, one wor(l)d. Zob. Fun in sight for badminton fans around the world.) charytatywnej fundacji działającej na całym świecie.

Kolejne litery były układane z lotek, rakietek i samych uczestników spotkania. Można było też pograć w badmintona w sielankowych warunkach "wioski" tkwiącej w centrum Warszawy ku niezadowoleniu wielu włodarzy miasta widzących w tym raczej dobre miejsce dla rozbudowy pobliskiego parlamentu RP niż wprowadzanych na osiedle przez organizacje społeczne przedsięwzięć kulturalnych, warsztatów itp.

Akcji towarzyszyły też łagodne pszczoły z pobliskich dwóch uli. Dla dobra ekosystemu (zapylanie roślin) na teren Warszawy wprowadza się wsparcie w postaci nowych rojów pszczół.

Główną animatorką akcji była Anna Szymańska (AZS Uniwersytet Warszawski, Badmintomania). Skorzystaliśmy z gościny organizacji państwomiasto (Dziękujemy!).

Podobne akcje odbyły się w sobotę na całym świecie. Zdjęcia z różnych krajów można obejrzeć na profilu Facebookowym Badzine International. Zdjęcia z Warszawy są dostępne na Facebooku Badzine Poland i (inny zestaw) FB naszego wydarzenia.

Solibad to znana w świecie badmintonowym fundacja charytatywna wspierająca dzieci poprzez działania związane ze sportem, założona w 2009 r., wśród której ambasadorów znajdziemy kilku mistrzów olimpijskich w tej dyscyplinie sportu (Taufik Hidayat, Lee Yong Dae, Tony Gunawan, Rexy Mainaky) i takie gwiazdy jak m.in. Peter Gade. Polskim Ambasadorem Solibadu jest olimpijczyk z Londynu Adam Cwalina. Zob. pełną listę ambasadorów Solibadu.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom akcji. A przekazy na rzecz przedsięwzięć charytatywnych fundacji Solibad można kierować za pośrednictwem jej strony internetowej.

Solibad Day, 28 czerwca 2013, godz. 15.00, Osiedle Jazdów (Warszawa). Zobacz również Solibad Day na Facebooku.

Fot. © Janusz Rudziński (live)

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj