2014-06-24, Warszawa
Liter w słowie siedem, a świat jest jeden!
W sobotę, 28 czerwca, już po raz czwarty na całym świecie zostanie przeprowadzona akcja Solibad Day. Warszawa za każdym razem bierze udział w tym wydarzeniu, na które zapraszamy wszystkich chętnych, w stolicy o godz. 15.00.


Solibad to znana w świecie badmintonowym fundacja charytatywna wspierająca dzieci poprzez działania związane ze sportem, założona w 2009 r., wśród której ambasadorów znajdziemy kilku mistrzów olimpijskich w tej dyscyplinie sportu (Taufik Hidayat, Lee Yong Dae, Tony Gunawan, Rexy Mainaky) i takie gwiazdy jak m.in. Peter Gade. Polskim Ambasadorem Solibadu jest olimpijczyk z Londynu Adam Cwalina. Zob. pełną listę ambasadorów Solibadu.

O warszawskim i białostockim Dniu Solibadu w zeszłym roku można przeczytać w naszej relacji Wspiera(j)my Solibad.

Pierwszy Solibad Day świętowaliśmy w stolicy na dziedzińcu Uniwersytetu Warszawskiego. Drugi nad Wisłą w Multimedialnym Parku Fontann, trzeci — na Polu Mokotowskim. Za każdym razem posługiwaliśmy się głównie formułą flashmobu. W tym roku miejscem wydarzenia będzie osiedle Jazdów. Należy skierować się na znajdujący się w centrum osiedla, przy ul. Jazdów (stanowiącej przedłużenie ul. Wiejskiej na południe), Skwer Dialogu Społecznego. Przejście z niego na teren akcji Solibad Day wskażą improwizowane drogowskazy.

Podobnie jak miejsce, zmianie ulega też formuła. Teraz akcent pada na siedem liter nazwy fundacji. Hasłem w tym roku jest: Seven letters, one wor(l)d. Zob. Fun in sight for badminton fans around the world.

Zabieramy ze sobą dobry humor i w miarę możliwości rakiety. Mile widziany t-shirt w kolorze Solibadu, np. czerwony, żółty, zielony lub niebieski (Solibad przyjął symbolikę kontynentalną, gdzie Europie przypada niebieski, Azji i Bliskiemu Wschodowi – żółty lub jasnopomarańczowy, Amerykom – czerwony, Oceanii – zielony, Afryce – fioletowy lub ciemnoniebieski). Główną animatorką akcji będzie Anna Szymańska (AZS Uniwersytet Warszawski, Badmintomania). Zapraszamy!

Przekazy na rzecz przesięwzięć charytatywnych fundacji Solibad można kierować za pośrednictwem jej strony internetowej.

Solibad Day, 28 czerwca 2013, godz. 15.00, Osiedle Jazdów (Warszawa). Zobacz również Solibad Day na Facebooku.

jr

© BadmintonZone.pl | zaloguj